פסגות חותכים המלצה לכלל תעשיות, ועדיין - כמה אפסייד רואים בנייר?

למרות (ואולי בגלל) ירידה של 17% בבמחיר המניה של לן בלווטניק, בפסגות חותכים את מחיר היעד וההמלצה
 |  (1)
ירידות, צילום: Getty images Israel
מניית {כלל תעשיות} שאיבדה מתחילת השנה לא פחות מ-18%, סופגת היום מכה מצד בית ההשקעות הגדול במדינה - פסגות. האנליסט נועם פינקו הוריד המלצתו למניה מ'קנייה' ל'החזק', ועדכן כלפי מטה את מחיר היעד למנייה מ-18.7 שקל ל-16 שקל, דיסקאונט סחיר של 30% על שער הבסיס של המניה בבורסה. מניית החברה יורדת בשעה זו 1.3%.

הורדת ההמלצה באה בעיקר לאור אי הוודאות הרגולטורית בתחום המלט, שצפויה להשפיע לרעה על רווחיות נשר, שהינה מונופול בתחום המלט, כמו גם על שוויה של משאב, שמחזיקה בנשר.

פינקו סבור כי חברת נשר, שכת"ש מחזיקה בה באמצעות חברת משאב, צפויה להינזק מהמלצות הוועדה לעידוד התחרות בתחום המלט, שהיה ויאומצו צפויים להשפיע באופן ממשי על התחרותיות בענף המלט ועל רווחיות משאב.

נציין כי המגעים למכירת משאב למשפחת לבנת לפי שווי של 2.4 מיליארד ש"ח הופסקה, זאת לנוכח דרישת הממונה על ההגבלים העסקיים לחדול מלתת הנחות לשני לקוחותיה הגדולים. בשל כך, קשה היום להעריך את שוויה של משאב לאור השינויים הרגולטוריים הצפויים. בעבר פסגות העריכו את שוויה של משאב ב-2.33 מיליארד ש"ח, אך כעת נראה כי לאור הסיכונים הרגולטוריים שוויה של משאב נמוך משמעותית.

פינקו מוסיף כי ההתפתחויות השליליות בחברת הבת כלל ביוטכנו -1.12% כלל ביוטכנו 309.9 -1.12% כלל ביוטכנו בסיס:313.4 פתיחה:313.4 גבוה:313.3 נמוך:303.1 תמורה:46,873 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , בכל הנוגע להודעת טבע על הפסקת שיתוף הפעולה עם חברות הבת מדיוונד וגמידה סל, צפויים להביא את כת"ב לחפש שותפים אחרים לצורך המשך פיתוח ושיווק התרופות.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עוד אנליסט שלא מבין (ל"ת)
  ממ 18/12/2012 13:29
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור