בקשה לייצוגית נגד סקיילקס: "נושה יחיד יקבל 75% מתמורת עיסקת סבן"

התובע: "מבחינת המעטפת העיסקה מעולה, מבחינת החלוקה הפנימית - פגיעה אנושה"
 | 
אילן בן דב, צילום: בוצ'צ'ו
האם עסקת מכירת פרטנר לחיים סבן תתעכב? היום (ב') נודע על הגשת בקשה לתביעה ייצוגית בגין עסקת העברת החברה שבבעלותו של אילן בן דוב.

בתביעה, שהוגשה על ידי עורכי הדין יצחק אבירם ושחר בן-מאיר למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל-אביב, נכתבה בקשה לאישור תביעה ייצוגית בסך כ-530 מיליון שקל נגד חברות סקיילקס שבבעלות אילן בן-דב ונגד קבוצת חיים סבן. הסיבה, חלוקת התמורה מעסקת מכירת מניות פרטנר בין הנושים של סקיילקס שלטענת המבקש, יובל זומר, יוצרת העדפה ומקנה הטבה לחברת אדוונט, שהיא נושה אחרת של סקיילקס.

זומר טוען שמתוך התמורה הכוללת של 1.5 מיליארד שקל שתקבל סקיילקס מסבן תקבל אדוונט, שהיא נושה מועדף של סקיילקס, 1.15 מיליארד שקל, ואילו בידי סקיילקס עצמה יוותרו 350 מיליון שקל בלבד. לכן, "מבחינת המעטפת העסקה מעולה, אך מבחינת החלוקה הפנימית העסקה מזעזעת ופוגעת אנושות בחברה ובמיוחד בנושים שלה שאינם אדוונט".

זומר מוסיף שאת מניות פרטנר שייוותרו בידי החברה ניתן היה למכור במחיר השוק תמורת 620 מיליון שקל, או למכור אותן לקבוצת סבן תמורת 807 מיליון שקל. דבר שפוגע בחברה. "מדובר בפער של 345 מיליון שקל עד 352 מיליון שקל", אמר המבקש.‏

הבקשה לתביעה מגיעה לאחר שביום רביעי שעבר נודע שעסקת המכירה של חברת פרטנר לידי איש העסקים חיים סבן צפויה להניב הפסד של כ-80 מיליון שקלים לבעלי המניות של החברה. זאת בהתבסס על הדו"ח הרבעוני האחרון. מבלי להתחשב בסכום הדיבידנד שיתקבל כחלק מהעסקה.

בהודעה שהוציאה החברה לבורסה נאמר שבהנחה שיתקבל נתח הדיבידנד המלא בסך של כ-115 מיליון שקלים כנגד העברת המניות, יקטן ההפסד בכ-40 מיליון שקלים, וזאת בהנחת הצגת יתרת השקעת החברה בפרטנר בהתאם לשער מניית פרטנר.יודגש כי הסכומים האמורים מחושבים לפי מחיר של 24.65 שקלים למניה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה