למען המשקיעים: "ניתן מענה לדיווחי הסרק של חברות הביומד"

כך אמר היום עו"ד אלי דניאל, אחראי על תחום המימון והנזילות במחלקת תאגידים של הרשות לניירות ערך במסגרת כנס תאגידים השנתי שאורגן על ידי הרשות
 |  (3)
הבורסה לניירות ערך, צילום: Bizportal
עו"ד אלי דניאל, אחראי על תחום המימון והנזילות במחלקת תאגידים של , אמר היום (ב') כי בעתיד הקרוב לא יוכלו דירקטוריונים להימנע מגילוי חזוי. "הדבר יגרום לכך שכל אחד מהמשקיעים יוכל להעריך את סבירות ההנחות של ההנהלה, וגם ימנע הצהרות שהסתמכו על הנחות שלא תמיד היו נכונות".

במסגרת כנס תאגידים השנתי שאורגן על ידי הרשות לניירות ערך, דניאל, האחראי גם על תחום הביומד ציין כי במסגרת הנחיית גילוי שצפויה להתפרסם ידרשו חברות מדעי החיים לאמץ מדיניות דיווחים מיידיים ברורה ולסטות ממנה רק במקרים חריגים תוך מתן הסבר לסטייה זו. "זאת כדי לתת מענה לתופעה של דיווחי סרק על ידי חברות מדעי החיים העלולים להשפיע באופן מהותי על מחירי המניות שלהן".

עו"ד אמיר הלמר, ראש מערך תאגידים ודיווח במחלקת תאגידים של רשות לניירות ערך הוסיף: "התאגידים המדווחים צריכים לקחת בחשבון שרשות ניירות ערך תבדוק את דיווחיהם באופן יסודי ומעמיק כאילו היו בתשקיף וזאת ללא כל התראה מראש. לפיכך, אינם יכולים להרשות לעצמם להזניח את רמת הדיווח השוטף שלהם גם אם אין בכוונתם להגיש ".

הלמר הוסיף כי בשלוש השנים האחרונות מאז מיושמת ההחלטה האסטרטגית שהתקבלה במחלקה לעבור לבדיקה יזומה של דוחות כספיים של חברות, נבדקו בדרך זו למעלה מ-200 תאגידים מדווחים וזאת בנוסף לבדיקות תשקיפים, הסדרים ודיווחים נוספים.

בד בבד, דובר במהלך הכנס על גיבוש ביחד עם החברות הקימעונאיות מספר פרמטרים כמותיים שיעזרו ליצור גילוי בר השוואה בין החברות. לפי דבריה של "ח אביבה בן משה, ראש צוות קמעונאות וגז ונפט במחלקת תאגידים, "פרמטרים אלו, כוללים, גילוי אודות מכירות למ"ר וכן נתוני מכירה בחנויות זהות (Same Store Sales)".

בפאנל השתתף גם עו"ד ליאור צוברי אשר אחראי על תחום התשקיפים והאכיפה ברשות. צוברי ציין כי כבר בדוחות לשנת 2012 תידרש כל לפרסם את תשובותיה לשאלון הממשל התאגידי שפרסמה הרשות. המדובר בשאלון המונה 42 שאלות בנושאי ממשל תאגידי עליהן נדרשת החברה לענות "נכון" או "לא נכון".

"השאלון", אמר צוברי, "צפוי לשמש כלי חשוב לצורך הבאת מידע מרוכז, מסודר ואחיד, אל ציבור המשקיעים, על מנת שזה יוכל להעריך בצורה נוחה יותר את איכות הממשל התאגידי בחברה, וכפועל יוצא מכך, את איכות הנהלתה החברה ושוויה".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אני שמח שנענו לפניה שלנו
  עדי 19/12/2012 22:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חפשו באינטרנט "הערות עדי דובין ועודד חן לתיקון הנחיית הגילוי בפעילות בתחום מדעי החיים".
  סגור
 • 2.
  עודף הרגולציה הורס את שוק ההון וחונק את המשק. (ל"ת)
  אזרח 17/12/2012 15:33
  הגב לתגובה זו
  6 2
  סגור
 • 1.
  צודק
  R76 17/12/2012 14:21
  הגב לתגובה זו
  0 3
  כל יום שני יש איזה חברת ביומד שמפליצה הודעה ורוצה הנפקה
  סגור