רשות ני"ע עשויה לדרוש מבעלי השליטה לחשוף הסכמי מימון או שעבוד

יו"ר רשות ני"ע דיבר בכנס תאגידים והתייחס לבעלי השליטה שמעניקים ערבויות לחברות תחת שליטתם. "אנחנו רואים בחיוב את התמיכה, אולם לא בכל מחיר וללא גילוי מתאים בנוגע למצבם הכספי"
 |  (1)
שמואל האוזר
"אנחנו רואים בחיוב את התמיכה של בעלי השליטה בחברות שבשליטתם, אולם לא בכל מחיר", כך אמר היום יו"ר רשות ני"ע פרופ' שמואל האוזר בכנס תאגידים. "לא נאפשר כי הדבר יבוא על חשבון פגיעה בעיקרון הגילוי, ולא נאפשר מסחר בניירות ערך של חברה שקיבלה ערבות מבעל השליטה ללא גילוי מתאים בנוגע למצבו הכספי".

דבריו של האוזר באים על רקע תופעת ההסדרים והקשיים הפיננסיים של חברות במשק. לדבריו "היינו עדים בתקופה האחרונה למספר מקרים של העמדת ערבות מצד בעל השליטה לחובות החברה שבשליטתו, או התחייבות מצד בעל השליטה להזרים כספים בעתיד".

אחד מהנושאים אליהם התייחס האוזר בדבריו קשור לשעבודים על מניות של בעלי שליטה בחברות הציבוריות. "קיומו של שעבוד על מניות השליטה, בצירוף נסיבות המעלות חשש למימוש השעבוד, הוא מידע חשוב למשקיע הסביר", ציין האוזר.

האוזר חשף כי רשות ני"ע בוחנת הרחבה של הגילוי בנוגע להסכמי מימון או הסכמי שעבוד. האוזר הדגיש כי "חשיבות המידע מתחזקת במקרה שבו הסכם השעבוד כולל תנאים המגבילים את כוח השליטה של בעל השליטה או תנאים היוצרים מבנה תמריצים להשתמש בזכויות ההצבעה שבמניות באופן שישפיע על התנהלות החברה".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מקווים שתיתעשט
  אמיר לנוחי דנקנר 17/12/2012 11:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם לא תתעשט ותוציא הודעה שאתה משלם את האגחים והריביות, אתה תצא מופסד מילארידים וזאת שהבנקים ישבו לך על הצוואר,לא תוכל לגייס כסף,ומהציבור תישכח לשנים הבאות. תהיה בנאדם ותודיע שהכל ישולם.
  סגור