פרשת אזהרת הרווח: קבוצת לאומי תשלם 4 מיליון ש' במסגרת הסדר

בנק לאומי וחברת הבת לאומי מימון ישלמו שני מיליון שקלים כל אחד תוך הבטחה לנקיטת צעדים למניעת הישנותן של ההפרות הנטענות
 | 
בנק לאומי, צילום: bizportal
בנק לאומי -0.51% לאומי 2,332 -0.51% לאומי בסיס:2,344 פתיחה:2,340 גבוה:2,347 נמוך:2,313 תמורה:24,789,935 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיע לפני זמן קצר לבורסה שועדת האכיפה המנהלית אישרה את ההסדר בין הבנק והחברה הבת לאומי מימון לבין רשות לני"ע. זאת בעקבות הבירור המינהלי שהתנהל על-ידי רשות ניירות ערך בקשר לאזהרת רווח של הבנק.

במסגרת ההסדר, הסכימו הבנק וחברת הבנק ישלמו שני מיליון שקלים כל אחד תוך הבטחה לנקיטת צעדים למניעת הישנותן של ההפרות הנטענות. בנוסף, הן לא יודו במעשים ברשלנות או בהפרות כלשהן.

תחילת הפרשה ב-14 בנובמבר אשתקד, אז פרסם לאומי אזהרת רווח שבה הודיע כי הרווח של הבנק ברבעון השלישי של 2012 יעמוד על 50-100 מיליון שקל עקב ירידה בערכן של ניירות ערך הנסחרים בבורסה, ובמיוחד בשל ההשפעה של ההשקעה במניות חברת התקשורת פרטנר.

הבדיקה המנהלית של רשות לנירות ערך עסקה בשאלה מדוע בנק לאומי לא עיכב את ההנפקה, עד לאחר פרסום הודעתו. מהבירור המנהלי עלה, כי ללא קשר להתקדמות הליכי ההנפקה בבנק ובלאומי מימון ובמקביל להם, התנהל בבנק הליך של דיון בהפחתת שווי ערכן של מניות פרטנר תקשורת בע"מ שבהחזקת בנק לאומי, וההכרה הנגזרת בהפסדים בדוחות הכספיים.

הליך זה כלל דיונים עם מעריכי שווי חיצוניים שנתנו הערכה ראשונית כעשרה ימים לפני המכרז לציבור בהנפקה, כי ערך מניות פרטנר נמוך משמעותית מעלות ההשקעה בהן, כן נערכו דיונים עם רואי החשבון החיצוניים של הבנק, ואף עם . בנק ישראל, הודיע לבנק לאומי ביום 10.11.2011 (יום מכרז ההנפקה) כי אינו נענה לבקשתו לדחות את ההחלטה על ביצוע ההפחתה בדוחות הכספיים ברבעון נוסף, וכי עליו לבצעה כבר באותו רבעון.

לפי עמדת הרשות, לא התקיים הליך מסודר ואפקטיבי לוודא כי ניתן לבצע את ההנפקה במועד בו בוצעה, באופן שלא יהיו פערי מידע בין בנק לאומי המגייס את הכספים ואחראי לפירעון החוב ובין ציבור המשקיעים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה