עקב אי העברת מסמכים לרשות ההגבלים: תנובה תשלם 3 מיליון ש'

הסיכום על התשלום יועמד לעיון הציבור ולאחר מכן הצדדים יבקשו את אישור הצו ע"י בית הדין להגבלים עסקיים
 | 
משאית תנובה, צילום: Bizportal
הממונה על הגבלים עסקיים, פרופ' דיויד גילה, ותנובה הגיעו לכלל הסכמה לפיה תנובה תשלם לאוצר המדינה שלושה מיליון שקלים בעקבות אי העברת מסמכים לרשות ההגבלים העסקיים. הסיכום יועמד לעיון הציבור ולאחר מכן הצדדים יבקשו את אישור הצו ע"י בית הדין להגבלים עסקיים.

לאחר שנדרשה ב-29.3.2011 וב-14.7.2011 למסור לרשות ההגבלים העסקיים נתונים ומסמכים הנוגעים לפעילותה, נפתחה נגדה חקירה ב-25.09.2011 בעקבות חשדות לפיהן לא העבירה את כל המסמכים הרלוונטיים לרשות.

הממונה מסר כי: "הסכום המשולם היום על ידי תנובה מהווה קפיצת מדרגה באכיפת חוק ההגבלים העסקיים. הצו המוסכם שאליו הגענו עם תנובה שולח מסר חד משמעי לפיו על כל הגורמים במשק להיענות לדרישות הנתונים של הרשות, וכי לאי קיום דרישת הנתונים במלואה, גם אם הוא לא נעשה בכוונת זדון, יש מחיר משמעותי ".

בד בבד, הרשות להגבלים עסקיים הודיעה היום רשמית לזהבית כהן כי סגרה את תיק החקירה שנוהל נגדה מחוסר אשמה. כזכור, ב-2 באוקטובר 2011, בעקבות חקירת הרשות ועל רקע מחאת הקוטג' וחרם הצרכנים על מוצרי החברה שארגנה התאחדות הסטודנטים והביא לירידה במכירות, הודיעה כהן על התפטרותה מתפקידיה כיושבת ראש הדירקטוריון של תנובה ושל פסגות.

זהבית כהן, מנכ"לית אייפקס ישראל, מסרה בתגובה להחלטת הרשות להגבלים עסקיים לגביה: "אני מברכת על החלטת הרשות להגבלים עסקיים לסגור את התיק האישי נגדי מחוסר אשמה מוחלט. תמיד הקפדתי לשתף פעולה באופן מלא עם הרגולטורים והרשויות השונות – וכך אנהג גם בעתיד. אני שמחה שהפרשה הגיעה לסיומה באופן זה."

איציק אלרוב, ממובילי המחאה כנגד יוקר המחיה ומתנועת 'הצרכנים', אמר בתגובה כי "קנס של שלושה מיליון שקלים הוא נמוך בהרבה מהקנס שאזרחי ישראל משלמים מידי יום כמס מונופולים וחוסר תחרות לחברת תנובה. סכום מגוחך זה מהווה פרס על התנהלות עבריינית לכאורה של תאגידים עסקיים.
ישנו אינטרס ציבורי וצרכני ראשון במעלה לחקירת החשדות עד תום. אזרחי ישראל מצפים מהממונה על ההגבלים העסקיים להשתמש במלוא סמכויותיו ולא להיכנע בפני תאגיד המזון הגדול בישראל."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה