הסכם בין דנקנר למחזיקי האג"ח: דחיית הריבית לסדרה ד' וגיבוש הסדר עד אפריל

אתמול הושגו הסכמות על דחיית תשלום ריבית למחזיקי האג"ח מסדרה ד' עד מארס 2013. דנקנר התחייב להזרים 180 מיליון שקל לחברה. הצדדים ינהלו
 |  (2)
נוחי דנקנר, צילום: בוצ'אצ'ו
המו"מ האינטנסיבי בין הנהלת קבוצת IDB לבין מחזיקי האג"ח של הקבוצה מתחיל להניב תוצאות. הצדדים הגיעו להסכמות הקשורות לדחיית תשלומי הריבית למחזיקי האג"ח מסדרה ד' בהיקף של 65 מיליון שקל כאשר במקביל סוכם על הזרמת 180 מיליון שקל לחברה וניהול מגעים לגיבוש הסדר חוב עד אפריל 2013.

חברת {אידיבי אחזקות} של דנקנר נקלעה בשנה האחרונה לסחרור פיננסי זאת על רקע הפסדים כבדים אותם רשמה. בלית ברירה נאלץ דנקנר לאתר שותף פיננסי אשר יסייע לקבוצה לעמוד בהתחייבויותיה. קבוצת IDB חייבת 2 מיליארד שקל, מתוכם כ-1.7 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח.

במסגרת הסכם העקרונות דנו הצדדים בתשלום הריבית על החוב בסך 65 מיליון שקל למחזיקי ד', שהיתה אמורה להיות משולמת ב-20 בדצמבר. בין הצדדים סוכם כי מועד תשלום הריבית ידחה לסוף מארס, זאת בכדי לאפשר את מימוש האופציה שניתנה לאיש העסקים אדווארדו אלשטיין להשקעה של 75 מיליון דולר נוספים בגנדן, בעלת השליטה ב-IDB.

כחלק מדחיית התשלומים תידרש גנדן להכניס את היד לכיס ולהזרים כסף ממקורות חיצוניים. דנקנר התחייב כי סך התשלומים יסתכמו ב-180 מיליון שקל, 60 מיליון שקל יותר מאשר ההצעה הקודמת שניתנה על ידו.

בניסיון לסדר טוב יותר את מבנה ההון של קבוצת IDB, סוכם בין הצדדים כי יגובש הסדר חוב כולל אשר יכלול דחיית התשלומים של החברה לנושים שלה, זאת עד חודש אפריל 2013. בקבוצת IDB מציינים כי בכוונתם לשלם את מלוא החוב למחזיקי האג"ח, זאת ללא ביצוע 'תספורת'. אם לא יגיעו הצדדים להסכמות, מחזיקי האג"ח עשויים לנקוט בהליכים משפטיים שעשויים להוביל להשתלטות על קבוצת IDB.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כל הכבוד
  המלש 12/12/2012 10:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כמו שכתבתי בפעמים הקודמים נוחי אדם ישר. תנו לו לעבוד בשקט ללא לחצים ואני בטוח שכמו שהוא אומר הוא יחזיר את כל חובותיו ללא תספורת.
  סגור
 • 1.
  אין ספק-בדרך לפשיטת רגל (ל"ת)
  אמיר 12/12/2012 10:36
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור