כיל נחלשת 2% במחזור גבוה: בנק אגוד הורידו מחיר יעד ל-45 שקלים

מחיר היעד החדש נמוך ב-5% ממחיר הבסיס הבוקר. דורון דגול מסביר שהפחתת מחיר היעד נובעת בשל צפי לתוצאות חלשות במגזר האשלג ומגזר המוצרים התעשייתיים
 |  (1)
דשנים, צילום: Getty images Israel
החולשה בשוק הדשנים והסנטימנט השלילי בשווקים מעיבים על מניית כיל +0.3% כיל 2,322 +0.3% כיל בסיס:2,315 פתיחה:2,315 גבוה:2,334 נמוך:2,304 תמורה:43,575,872 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . בשעה זו, משילה מניית החברה כ-2% במחזור הגבוה בבורסה. ככל הנראה, החולשה במניית החברה נובעת בין היתר מסקירה שלילית מצד האנליסט דורון דגול מבנק אגוד אשר הוריד את מחיר היעד למניה מ-48 שקלים ל-45 שקלים. מחיר היעד החדש נמוך ב-5% ממחיר הבסיס של המניה הבוקר. דגול שמר על המלצתו למניה בדרגת 'החזק'.

בסקירה שפורסמה הבוקר (ב') סבור דגול כי כיל צפויה לעמוד בפני שנה מאתגרת ביותר ובסביבת מחירים נמוכה משמעותית בשלושת המגזרים העיקריים בה היא פועלת. הורדת מחיר היעד נובעת בין היתר בשל תוצאות חלשות במגזר האשלג ובמגזר המוצרים התעשייתיים. כמו כן, היעדר חוזר לאספקת אשלג מול סין והודו יעיב על ביצועי החברה ברבעונים הקרובים.

נקודה נוספת אליה מתייחס דגול היא המגעים בעסקה למכירת כיל לידי פוטאש הקנדית, שעוררה עניין רב והביאה לעליות נאות במניית החברה. לדבריו, העסקה לא צפויה להתממש לפני הבחירות הקרובות. כמו כן, ישנן מגבלות רגולטוריות רבות הקשורות במימוש העסקה אך אם זו תתרחש, העסקה תיסגר בפרמיה על מחיר השוק.

תמיכה מסוימת למניה צופה דגול ממדיניות הדיבידנדים של כיל, אשר צפויה להימשך זאת חרף החולשה בשוק הדשנים הצפויה בשנה הקרובה. נציין כי בתחילת החודש חילקה כיל לבעלי המניות בהיקף של 276 מיליון דולר שהם כ-82 אגורות למניה.

למרות החולשה הנרשמת היום בכיל, המניה נסחרת קרוב מאוד לשיא שנתי, זאת לאחר זינוק של 26% מתחילת השנה. שווי השוק של החברה מסתכם ב-59 מיליארד שקל והיא החברה השנייה בגודלה בבורסה במונחי אחרי טבע.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כיל מעולה-ואני מחזקת בקנייה כעת
  יונית 10/12/2012 15:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אחת החברות הגלובליולת הטובות והאיכותיות בתחומה, מחלקת דיבידנדים שמנים וריווחית. אני קונה בזול, העדר מוכר ואני נהנית, מחר כולם ירדפו אחרי השער שיעלה מעלה ...
  סגור