הבעת אמון בהוט: אלטיס של פטריק דרהי גייסה 1.1 מיליארד ד'

הביקושים של גופים בינלאומיים לאג"ח שירשם בלוקסמבורג היו גבוהים. הנדלר: "המשקיעים הבינלאומיים ביטאו הערכה להשתכללות הטלקום הישראלי"
 | 
פטריק דרהי, צילום: רמי זרנגר; יח"צ
חברת אלטיס אשר מחזיקה בקבוצת הוט הודיעה היום על השלמת גיוס הון בהיקף של 1.1 מיליארד דולר מגופים בחו"ל במהלך שעשוי לסיע רבות לחברת התקשורת.
אלטיס, בעלת השליטה בקול (100%), ביצעה הנפקת אגרות חוב בבורסת לונדון במהלכה נרשמו ביקושים של יותר מ-6 מיליארד דולר. את הגיוס הובילו מספר גופים מוכרים דוגמת גולדמן זאקס מרוגן סטנלי ובנק HSBC. האגרות עצמן רשומות למסחר בבורסה בלוקסמבורג. על פי דו"ח של חברת מידרוג, החוב החדש שמטרתו לבצע פריסה מחדש של חוב חברת הוט, תיצור "לוח סילוקין נוח יותר לאורך תקופת הפדיון של האג"ח הקיימות, הקטנת החזרי החוב השוטפים ושיפור התזרים הפנוי לשירות האג"ח".
סטלה הנדלר, יו"ר הוט אשר לקחה חלק בגיוס, אמרה כי "מדובר בהבעת אמון גדולה בשוק הישראלי ובוודאי בהוט. המשקיעים הבינלאומיים ביטאו בעצם השתתפותם בגיוס, הערכה להתקדמותו והשתכללותו של שוק הטלקום הישראלי. כחלק מהאסטרטגיה, הוט תמשיך להשקיע בשדרוג תשתיות לסיב אופטי, באינטרנט פס רחב, ובתוכן".
נזכיר שבעלי המניות של חברת הוט תמכו בסוף נובמבר בעיסקה לפיה ירכוש דרהי את אחזקות הציבור בהוט לפי מחיר של 42 שקל כש-83% מבעלי המניות תמכו בעיסקה. לאחר השלמת העיסקה שצפויה בשבועות הקרובים יחזיק פטריק דרהי במלוא הבעלות על החברה. ההצעה הראשונית של דרהי עמדה על 37 שקלים למניה, אך בהמשך שדרג את הצעתו שלוש פעמים, בפעם הראשונה ל-38 שקלים, בפעם השנייה ל-41 שקלים ובפעם השלישית ל-42 שקלים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה