חברת נתג"ז הממשלתית גייסה 400 מיליון ש' בריבית של 3.78%

יו"ר החברה: "נתג"ז השלימה גיוס חוב בסך של 400 מיליון ₪ לכ-20 שנים ובריבית אטרקטיבית ונוחה. הדבר מצביע על האמון הרב של המשקיעים בחברה לאורך זמן"
 |  (2)
עוזי לנדאו, צילום: Bizportal
חברת נתג"ז (נתיבי גז לישראל), חברה ממשלתית בבעלות המדינה המפעילה מערכת הולכת גז טבעי בלחץ גבוה בכל רחבי הארץ, השלימה היום גיוס בסך 400 מיליון שקל. הביקושים מצד גופים מוסדיים עמדו על 1.4 מיליארד שקל.

על פי הודעת החברה, הגיוס נעשה בריבית של 3.78% (צמוד למדד) והוא נועד להמשך מימון תוכנית הפיתוח של נתג"ז במסגרתה תורחב מערכת ההולכה הארצית ויוקמו מקטעים נוספים, ביניהם הקו המזרחי, הקו לירושלים וכן השלמת הקמת המצוף הימי לקליטת גז טבעי נוזלי.

סכום הגיוס משלים לסכום כולל בסך 900 מיליון ₪, שאושר במסגרת סדרה ג' בשנה שעברה. שר האנרגיה והמים, עוזי לנדאו: "לנתג"ז יש תפקיד מרכזי בהענקת בטחון בתחום האנרגיה למדינת ישראל. פרויקט המצוף הימי, המוקם בקצב מהיר, ויחל לפעול בשבועות הקרובים, הוא פרויקט חשוב בתחום זה. הגיוס המוצלח יאפשר לחברה להשלים פרויקטים חשובים נוספים הנדרשים לפיתוח משק האנרגיה הישראלי".

יו"ר נתג"ז, רון חיימובסקי: "נתג"ז השלימה גיוס חוב בסך של 400 מיליון ₪ לכ- 20 שנים ובריבית אטרקטיבית ונוחה. הדבר מצביע על האמון הרב של המשקיעים בחברה לאורך זמן, הנובע מהכרה במרכזיותה של החברה עבור משק האנרגיה הישראלי, במקצועיותה, ובחשיבותה של הקמת תשתית לאומית לעצמאות אנרגטית."


תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  עוד חברה לגו'בים לחברי מרכז ואפסים (ל"ת)
  תום 06/12/2012 20:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  ממה נובעות ההכנסות של החברה ותזרים המזומנים שלה? (ל"ת)
  חברה לא מוכרת בציבור 06/12/2012 20:37
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור