אסם עוברת לגז: סלטי צבר יהיה המפעל הראשון שיוסב לגז ב-2014

יצרנית המזון חתמה על הסכם עם חברת גז דרום להקמת קו הולכה לגז טבעי. צפי ההשקעה הראשונית במעבר לגז עומד על כ-13 מיליון שקל
 | 
מפעל אסם, צילום: יח"צ
קבוצת {אסם} חתמה בימים אלה על הסכם עם חברת גז דרום להקמת קו הולכה לגז טבעי שיופעל החל מאוגוסט 2014. בכך תהיה אסם יצרנית המזון הראשונה בישראל העוברת לשימוש בגז טבעי והמעבר השימוש צפוי להניב לאסם חיסכון משמעותי בעלויות האנרגיה.

מפעל סלטי צבר של אסם בקרית-גת נבחר להיות המפעל הראשון בקבוצה שיעבור לשימוש בגז. בהתאם להצלחת הפיילוט במפעל צבר, יוסבו לגז טבעי גם מפעלי אסם בשדרות ומפעל גלידות נסטלה בקרית מלאכי. בהמשך, מתכוונת הקבוצה לעבור לשימוש בגז גם במפעלי הייצור שלה ביוקנעם, בבית השיטה ובמפעל מטרנה שבקיבוץ מעברות. צפי ההשקעה הראשונית במעבר לגז עומד על כ-13 מיליון שקל.

לדברי מאיר אימבר, משנה מנכ"ל לתפעול של קבוצת אסם, "המעבר לשימוש בגז טבעי מאפשר התייעלות אנרגטית משמעותית לצד ייצור ידידותי לסביבה. בסך הכל הצריכה הצפויה של מפעלי אסם בקרית גת, קרית מלאכי ושדרות תסתכם בכ- 4 מיליון מ"ק של גז טבעי – המחליפים את השימוש במזוט ובדלקים נוזליים אחרים, מזהמים יותר ויקרים יותר".

העסקה בין אסם ובין גז דרום מתבצעת במתווה שקבע הרגולטור למשק הגז: חברת ההולכה נתיבי גז מקימה תשתיות ומוליכה את הגז אל המפעלים. אסם תרכוש את הגז עצמו ממשווק מורשה בהסכם נפרד.

לאחרונה חתמה אסם הסכם גם עם חברת דוראד במסגרתו תספק יצרנית החשמל הפרטית כ- 20 מגה וואט לאסם במשך 12 שנה. נזכיר כי באמצע אוקטובר חתמה חברת דוראד על הסכם גז עם שהשותפות בפרויקט "תמר" בהיקף של 3.5 מיליארד דולר. מדובר בחוזה לטווח של 16 שנה, כאשר אספקת הגז תחל במחצית השנייה של 2013. כמות הגז השנתית שתצרוך דוראד תעמוד על 700 מיליון מ"ק (BCM).


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה