בנק הפועלים: "לדלל החזקות בחברות המוטות לצריכה הפרטית בישראל"

לפי הסקירה חברות אלו צפויות להמשיך להיות רגישות להתפתחויות בכלכלה המקומית ובתחרותיות בענפים השונים. ההערכה היא שרמת התנודתיות בשווקים תיוותר גבוהה ואף תגבר
 | 
סוחרים
בנק הפועלים יוצא היום (ה') בסקירה כלכלית ופיננסית הנוגעת לעולם ולישראל. בשורה התחתונה, בבנק סבורים כי המשק המקומי גילה עמידות גבוהה לאירועים מהעולם וגם להחרפה זמנית במצב הביטחוני. יחד עם זאת, השילוב של צמיחה עולמית נמוכה וצפי למדיניות פיסקאלית מרסנת פועלים להאטת הצמיחה בשנה הקרובה.

הבעיה העיקרית שמטרידה את כלכלת העולם בימים אלו היא הצוק הפיסקלי בארה"ב כאשר ההתקדמות בחודש האחרון הייתה מועטה. בבנק מציינים כי ללא ההסכם על הנושא, תסתיים בסוף 2012 שורה של הטבות מס וייכנסו לתוקפם קיצוצים תקציביים. "סדרי הגודל הם גדולים, כ- 600 מיליארד דולר, שהם כ- 4% מהתוצר. קיצוץ פיסקאלי מיידי בסדר גודל כזה יכול להביא להשפעות דרמטיות על הכלכלה האמריקנית. מבחינת המשק האמריקני זהו גורם סיכון, אך סביר שהדבר עתיד להתבהר עד סוף השנה ושלמרות הפערים הגבוהים תגובש בחודש הקרוב הסכמה בין הצדדים", נכתב.

ההערכת הבנק היא שבשל סיכונים לא מבוטלים שעדיין מעיבים על הסביבה הכלכלית הגלובלית לא מן הנמנע כי רמת התנודתיות בשוקי המניות העולמיים תיוותר גבוהה ואף תגבר. "בהתאם, אנו שבים ומדגישים את חשיבותם של הרכיבים הדפנסיביים בתיק ההשקעות, תוך מתן עדיפות לשוק המניות בארה"ב על פני זה של אירופה. תוכנית רכישת האג"ח של המדינות מוכות החוב מצד הבנק המרכזי של גוש האירו סיפקה אמנם תמיכה לשוק המניות האירופי בתקופה האחרונה, אך עם זאת הסביבה הכלכלית החלשה, משבר החוב שמסרב לדעוך ורמת המחירים של שוק המניות האירופי תומכים במתן משקל חסר לשוק המניות האירופי, במסגרת אסטרטגיית ההשקעה הגלובלית המומלצת על ידנו".

לגבי השוק המקומי בבנק סבורים כי לא נרשמו הפתעות מיוחדות בדוחות, ואלו תאמו, על פי רוב, את התחזיות המוקדמות. "התמונה הכללית שעלתה מהדוחות הייתה מעורבת למדי והמשיכה להמחיש את מגמת ההאטה בכלכלה המקומית והגלובלית".

"בראייה כללית, מומלץ לשמור על יציבות ברכיב המנייתי בתיקים, קרי 70%-60% מכלל החשיפה המנייתית הספציפית לכל משקיע. למשקיעים שונאי סיכון אנו עדיין ממליצים לנקוט קו זהיר עם חשיפה מנייתית נמוכה יחסית. אנו ממליצים למקד את האחזקה המנייתית במניותיהן של חברות מענפים דפנסיביים, המוטים לתחומי הבסיס, ופחות לחברות המוטות לצריכה הפרטית בישראל, אשר צפויות להמשיך להיות רגישות להתפתחויות בכלכלה המקומית ובתחרותיות בענפים השונים", כך לפי בנק הפועלים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה