משקיעים אבל פחות: המוסדיים ניתבו 370 מ' ד' באוקטובר למניות זרות

הנתון נמוך משמעותית ביחס לשני החודשים לפניו. מגמה נוספת שעולה: שהמשקיעים הזרים המשיכו להשקיע באג"ח ממשלתית מקומיות
 | 
ניתוח, צילום: Getty images Israel
מפרסם היום (ד') את הדו"ח המסכם להשקעות תושבי חוץ בישראל, ותושבי ישראל בחו"ל בחודש אוקטובר 2012. הנתונים מבליטים שתי מגמות: האחת, בקרב תושבי החוץ, עדיין נמשכת ההעדפה לאג"ח ממשלתיות והשנייה היא שהמשקיעים, וברובם המוסדיים, ממשיכים לנתב כספים למניות זרות אם כי ברמה נמוכה יותר בהשוואה לשני החודשים הקרובים.

הזרים ממשיכים לקנות גם לתוך נובמבר

תושבי חוץ השקיעו נטו בחודש אוקטובר כ-470 מיליוני דולרים באג"ח ממשלתיות ומימשו כ-170 מיליוני דולרים במק"מ. נתונים ראשוניים לנובמבר מצביעים על המשך ההשקעות של תושבי חוץ באג"ח ממשלתיות.

מתחילת השנה מימשו תושבי חוץ נטו במק"מ היקף של כ-3.5 מיליארדי דולרים, ובאג"ח ממשלתיות כ-520 מיליוני דולרים. באג"ח הממשלתיות הנסחרות בחו"ל נרשמו בחודש אוקטובר השקעות בהיקף של כ-40 מיליוני דולרים.

בחודש אוקטובר הסתכמו המימושים נטו של תושבי חוץ בבורסה לני"ע בתל-אביב בכ- 40 מיליוני דולרים, זאת בניגוד להשקעות נטו בהיקף של כ-490 מיליונים בחודשים יולי-ספטמבר. נתונים ראשוניים לנובמבר מצביעים על פעילות מאוזנת במניות של תושבי חוץ בבורסה בת"א. במניות ישראליות הנסחרות בחו"ל נרשמו החודש מימושים של כ- 250 מיליוני דולרים.

האטרקטיביות ירדה? השקעת המוסדיים ומשקי הבית בחו"ל הצטמצמה

עוד בחודש אוקטובר, ההשקעות נטו של תושבי ישראל במניות זרות בחו"ל הסתכמו בכ- 300 מיליוני דולרים: השקעות של כ- 370 מיליונים ע"י המשקיעים המוסדיים ושל כ-30 מיליונים של משקי הבית, קוזזו חלקית ע"י מימושים של כ- 100 מיליונים ע"י המגזר העסקי. מתחילת השנה השקיעו תושבי ישראל במניות זרות בחו"ל כ- 2.9 מיליארדי דולרים.

המשקיעים המוסדיים ממשיכים לנתב כספים לשוק בחו"ל אך במידה ממותנת יותר בהשוואה לחודשים לפני אז הסתכמה ההשקעה במניות במעל 500 ומעל 600 מיליון שקל בחודש ספטמבר ואוגוסט בהתאמה. הגזר העסקי עבר למימושים לראשונה מזה שישה חודשים. ההשקעה של משקי הבית בחו"ל הייתה הכי נמוכה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה