עקב הטעיית צרכנים: עדן טבע מרקט נקנסה ב-75,000 שקלים

החברה גם חויבה בכתב התחיבות בסך 50,0000 שקלים על מנת להימנע מביצוע העבירות בהן הורשעה במשך 3 שנים
 |  (4)
מכירות קמעונאיות, צילום: Getty images Israel
שופט בית משפט השלום בחיפה, ערן קוטון, הטיל על רשת השיווק 'עדן טבע מרקט קנס כספי על סך 75,000 שקלים עקב הטעיית צרכנים. כמו כן, החברה חויבה בכתב התחיבות בסך 50,0000 שקלים על מנת להימנע מביצוע העבירות בהן הורשעה במשך 3 שנים. מנכ"ל החברה, חויב לחתום על התחייבות אישית על סך 15,000 שקלים ומנהל הסניף שבו נעברו העבירות נקנס בסכום של 5,000 שקלים.

ע"פ הראיות והממצאים שהוצגו בכתב האישום, שהוגש ב 15.2.12, ע"י עו"ד רחל בורנשטיין, תובעת במחלקה המשפטית במשרד התמ"ת, עולה כי בחודשים מאי ויוני 2011, הוצגו בסניף 'עדן טבע מרקט' חוצות המפרץ שלטים שהציעו מוצרי ויטמינים במחירים "מעודכנים לאחר 25% הנחה ממחיר המחירון של החברה". זאת, בעוד שהראיות מצביעות על כך כי המוצרים כאמור מעולם לא נמכרו ע"י חברת עדן טבע מרקט קודם לכן במחירי המחירון שהומלצו ע"י הספקים, ועל כן כלל לא ניתנה הנחה בפועל לצרכן מהמחיר הקודם, דבר שגרם לאשליה של ולהטעיה.

עוד נטען שמוצרים אחרים נמכרו במבצעי הוזלה, אך אחוזי ההנחה כפי שהוצגו בפני הצרכן חושבו ממחירי המחירונים ולא מהמחירים בהם מכרה את המוצרים בעבר. במסגרת מבצעים אלה, אומנם קיבל הצרכן הנחות, אך באחוזים נמוכים יותר ממה שהוצג, ביחס למחירים בהם נמכרו המוצרים בפועל לפני המבצעים.

שופט בית משפט השלום, ערן קוטון, קבע בהחלטתו כי "בהתחשב בנסיבות כולן, חומרת העבירות, הצורך בהדברתן, נטילת האחריות ע"י הנאשמים, תיקון המצב בהתחלת החקירה ויתר נסיבות העניין, הוחלט לאמץ את הסדר הטיעון בעניין הענישה אליו הגיעו הצדדים".

התובעת, עוה"ד רחל בורנשטיין, מציינת כי "על מעסיקים לדייק במסגרת פרסום המבצעים על מנת שלא להטעות את הציבור. קיימים גורמים בעלי עירנות בציבור ובשילוב עם פעילות אכיפה יעילה, מופעלות סנקציות פליליות מרתיעות כנגד מבצעי העבירות."

הממונה על הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן, עו"ד תמר פינקוס: "מפאת חשיבות הנושא הוצאו הנחיות ממונה לגבי אופן פרסום מבצעים, הנחות ומחירים. במהלך 2012 ביצעה הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן מבצעים ארציים לאכיפת ביצוע מבצעים ופרסומם בהתאם לחוק. הממונה מדגישה כי הרשות תקפיד על אכיפה דקדקנית של הוראות חוק הגנת הצרכן והנחיות הממונה ותנקוט בהליכים כנגד כל מפר הפוגע בזכויות ציבור הצרכנים בישראל."
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  עדן מרקט רמת גן
  טרה 05/12/2012 17:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אף פעם אין להם גבינת עמק .תמיד אומרים נגמר.הם מעדיפיפ למכור גבינות בלי פיקוח
  סגור
 • 3.
  חברה לתפארת מדינת ישראל (ל"ת)
  נהדר 05/12/2012 17:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  סניף גן העיר איזה עובדים אגרסיביים
  אנונימי 05/12/2012 16:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הייתי בסניף עובד מגודל עם עגלה עמוסה דהר אלי עם העגלה. העובדים צועקים אחד על השני הכל מתנהל בצעקות . יש קופה ליד מוצרים במשקל שם עומד אחד ושוקל ומשום מה אצלו זה יותר יקר מאשר לשקול אצל הקופה בעת התשלום. גסות רוח מצד על העובדים. כנראה הם ממורמרים או שבגלל שהם אתיופים רובם לא משלמים להם טוב ואז הם אגרסיביים כלפי הלקוחות. כף רגלי לא תדרוך שם יותר מקום דוחה ומגעיל מכל בחינה אפשרית.
  סגור
 • 1.
  בסניף ברמת גן יש מוצרים רבים ללא מחירים
  אאא 05/12/2012 14:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בסניף עדן טבע מרקט ברמת גן יש הרבה מוצרים שלא מסומנים עליהם מחירים, בניגוד לחוק כמובן. מקווה שגם על זה יתפסו אותם.
  סגור