IBI: "הפוקוס הרגולטורי עובד לבזק לא מומלץ להיות בחשיפה גדולה למניה"

כך לפי מנהל מחלקת המחקר, אורי ליכט. אייל קליין, אסטרטג השווקים הבינלאומיים, מעריך כי המצב בארה"ב הוא בר שיפור ולא יהיה צוק פיסקלי
 |  (1)
אורי ליכט, צילום: יח"צ
בית ההשקעות אי.בי.אי קיים הבוקר (ד') את מסיבת העיתונאים השנתית שלו בה הציגו מחלקת המחקר והמחלקה הכלכלית את התחזיות שלהם לשנת 2013 וחולקה החוברת "מבט ל- 2013". מסיבת העיתונאים כללה דברי ברכה של מנכ"ל משותף בבית ההשקעות- עידו קוק והרצאות של אסטרטג השווקים הבינלאומיים- אייל קליין, כלכלן המאקרו הראשי- רפי גוזלן ומנהל מחלקת המחקר- אורי ליכט.

בדברי הברכה אמר עידו קוק כי הוא גאה להמשיך את המסורת של מסיבת העיתונאים והשקת החוברת "מבט ל- 2013". כמו כן הדגיש קוק את החשיבות של מחלקת המחקר עבור בית ההשקעות והערך המוסף שהיא נותנת ללקוחות בית ההשקעות: "מדובר פה על השקעה חשובה בעלת ערך משמעותי".

אייל קליין, אסטרטג לשווקים הבינלאומיים אמר כי " נמוכה הייתה ב-2012 ותהיה גם ב-2013, להערכתי לא נראה העלאות ריביות בעולם ב-2013; נמשיך לראות פעלתנות בבנקים מרכזיים. רמת האבטלה הגבוהה תמשיך ללות אותנו גם בשנה הבאה".

לגבי אירופה, קליין לא סבור כי נמצא את התשובה "גוש האירו לאן?" גם בשנת 2013, שהאבטלה תשאר ברמה דו ספרתית כאשר "צמיחה של 0% תהיה בבחינת בשורה טובה". לגבי ארה"ב הנימה היא הרבה יותר אופטימית: "המצב בארה"ב הוא בר שיפור. לא יהיה צוק פיסקלי, יהיה מידרון, כלומר הפוליטיקאים יצליחו להחליק אותו. הצמיחה היא לא 'עלובה' כמו שחושבים והגירעון והחוב לא 'גדולים' על כלכלת ארה"ב. האבטלה התייצבה ברמה נסבלת. החברות במצב מצויין".

רפי גוזלן, הכלכלן הראשי, מעריך את הצמיחה בישראל ברמה של 2.8% כאשר מתוך זה תרומת הגז היא 0.5%. הצפי הוא לעלייה באבטלה לרמה של 7.5%, לאינפלציה של 1.5%-2% ולהפחתה אחת או שתיים בריבית . הערכת גוזלן היא שהגירעון בשנת 2013 יעמוד על רמה זהה גם בשנה הבאה.

בסך הכל ההערכה היא שהלחץ על שוק ההון מכיוון נתוני המאקרו השונים הוא לא משמעותי. לגבי הנדל"ן, אומר גוזלן ש"אנחנו רחוקים משווי משקל בשוק הנדל"ן ורוב הסיכויים הם שלא נראה פיצוץ ב-2013 כפקטור של הריבית ושוק העבודה (עם הרעה קלה בלבד)".

אורי ליכט, מנהל מחלקת המחקר, נותן עדיפות לשוק המקומי וסבור כי מוסדיים אחרים גם יחזירו השקעות לארץ, כאשר בנוסף תיתכן כניסה ל-MSCI אירופה שתורמת השפעה חיובית. ההעדפה היא לחשיפה למניות ספציפיות ולא למדדים כאשר הפוקוס הוא על שוק האג"ח.

לגבי הבנקים נאמר כי היות ובינתיים הבנקים לא עומדים ביעדי הלימות ההון, ככל הנראה לא נראה דיבידנדים בשנת 2013. תקנות חדשות אף הן יקשו על הבנקים. באי.בי.אי. חיוביים מאוד על סקטור הגז-נפט ורואים בו השקעה בטוחה שלא כל הפוטנציאל בה מגולם במחיר המניות והשותפויות. "ישנו בסיס איתן של שווי הנובע מתזרימי מזומנים הולכים וגדלים ברמת וודאות גבוהה", נאמר.

תשומת לב מיוחדת ניתנה למניית בזק +0.79% בזק 256 +0.79% בזק בסיס:254 פתיחה:252.9 גבוה:259 נמוך:251.6 תמורה:27,640,030 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: המתוארת כ"חברה הרווחית ביותר בעולם בתחומה". ליכט חושש מכך שהפוקוס עובר לתחום הפעילות שלה כאשר גם סלקום ופרטנר מקוות לקחת נתח שוק עם פתיחת השוק הקמעונאי. ההשקעה מתוארת כמאופיינת בסיכונים רבים והמלצה היא לא להיות בחשיפה גדולה למניה.

בתחום הנדל"ן ליכט הוסיף כי: "חברות הנדל"ן המניב עם החשיפה לישראל ממשיכות להוות עוגן יציב בתיק ההשקעות". בנוגע לסקטור המזון ציין ליכט כי קיימת העדפה ברורה לקמעונאיות". לסיכום התייחס ליכט לתופעה חשובה ביותר של גלגולי החוב הצפויים בין היתר בחברות האחזקה כאשר ברקע מתנהלת המלחמה בריכוזיות שצפויה להיות משמעותית בשנה הקרובה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  צודק...לא להיות בפוקוס כש IBI בפוקוס
  ורצוי למכור בזול 12/12/2012 00:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל יום המלצה אחרת - כל יום משנים פוזיציה לך תבין...
  סגור