אשטרום נכסים גייסה 200 מיליון שקל בהנפקת סדרת אג"ח חדשה

בשלב המוסדי והציבורי יחדיו, נרשמו ביקושי יתר גבוהים בהיקף של למעלה מ-600 מיליון שקל, פי 3 מהסכום שביקשה החברה לגייס
 |  (1)
מוטי סלע, צילום: יח"צ
חברת אשטרום נכסים +4.22% אשטרום נכסים 1,556 +4.22% אשטרום נכסים בסיס:1,493 פתיחה:1,509 גבוה:1,560 נמוך:1,491 תמורה:1,011,266 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: השלימה הבוקר ציבורית של איגרות חוב - בשלב המוסדי והציבורי יחדיו, נרשמו ביקושי יתר גבוהים בהיקף של למעלה מ-600 מיליון שקל, פי 3 מהסכום שביקשה החברה לגייס. בסך הכל, השלימה גיוס כולל של כ-200 מיליון שקל.

אשטרום ביצעה את הגיוס באמצעות הנפקה של סדרת חדשה (סדרה 8), המדורגת בדירוג של A/negative על ידי חברת הדירוג מעלות S&P. איגרות החוב המונפקות הן אג"ח "סטרייט", צמודות למדד, והעומדות לפירעון במהלך השנים 2016-2022 ב-13 תשלומים חצי שנתיים שווים. המח"מ של איגרות החוב עומד על כ-5.86 שנים, והריבית שנקבעה במכרז ההנפקה היא 4.6% , בהשוואה לריבית מקסימלית בשיעור של 5.35% שהציעה החברה למשקיעים. איגרות החוב מובטחות בשעבודים שונים, ומגובות באמות מידה פיננסיות שונות.

את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות פועלים אי.בי.אי, רוסאריו קפיטל, מיטב הנפקות, לידר הנפקות, מנורה מבטחים חיתום, אקסלנס חיתום ואיגוד חיתום.

מוטי סלע, מנכ"ל החברה, אמר היום בהתייחסו להנפקה: "אנו מודים למשקיעים על הבעת האמון באשטרום נכסים, בהנהלתה ובפעילותה, אמון המשתקף בהיקפי הביקושים הגבוהים שנרשמו בהנפקה, ובהשתתפותם של הגופים המוסדיים המובילים בשוק הישראלי. אנו רואים בהנפקה זו הישג משמעותי, במיוחד לאור הנסיבות המאתגרות המאפיינות כיום את שוק ההון בכלל ואת שוק האשראי בפרט. ההנפקה הינה חלק מתהליך מובנה של החברה לפיתוח פעילותה העסקית של אשטרום נכסים".

אשטרום נכסים הפועלת בעיקר בתחום הנדל"ן המניב בישראל. בבעלות החברה שטחי משרדים, מסחר, תעשייה ומלונאות בכל רחבי הארץ בהיקף של כ-400,000 מ"ר. החברה מחזיקה בכ- 63.3% ממניות חברת אשלד, שנסחרת אף היא בבורסה, ובכ-11.8% ממניות מבטח שמיר אחזקות.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אשטרום רק ש ירדנה עובדיה לא תיקח לכם שוב את התחתונים
  yl 04/12/2012 12:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אן אחד במדינה שלא נהנה לראות אך גברת אחת בודדה מלמדת חברה לקח חברה שלאורך שנים התעללה ......במי לא??? סוף סוף הגברת עובדיה גברת חזקה חכמה פקחית ובעיקר עשירה שוות כוחות לחבורה מ אשטרום אבל זה קצה הקרחון סביר מאוד ש חוקרי מס הכנסה יתחילו לבדוק ו באשטרום וידרשו הסברים לגבי חברות בנות נכדות ודודות ו....מה לא רבותי זה עד לא התחיל שימו לב אשטרום מפחדים ודורשים בורר למה??? להערכתי מפחדים רוצו למס הכנסה להצהיר
  סגור