תשובה במהלך: רוצה למחוק את אלעד קנדה מהמסחר ב-189 מיליון שקל

שנתיים אחרי ההנפקה תשובה מנסה למחוק את אלעד קנדה מהמסחר.בשבוע שעבר הושלמה בהצלחה הצעת הרכש של כתבי האופציה של אלעד קנדה בהיקף כספי של כ-59 מיליון שקל
 |  (1)
יצחק תשובה, צילום: בוצ'צ'ו
צעד לקראת מחיקת אלעד קנדה מהמסחר, שנתיים אחרי ההנפקה - יצחק תשובה, באמצעות אלעד גרופ, הודיע הבוקר על מלאה במסגרתה מציע לרכוש את אחזקות הציבור במניות {אלעד קנדה} (כ-11.3%) בתמורה כוללת של כ-189 מיליון שקל.

הצעת הרכש למניות אלעד קנדה היא בהמשך לדיווחים המיידים שפורסמו באוגוסט האחרון, במסגרתם הודיעה כי תשובה בוחן אפשרות לפרסום הצעות רכש לניירות ערך שונים , ובהמשך להוצאתה לפועל בהצלחה בשבוע שעבר של הצעת רכש לרכישת כתבי האופציה של החברה בהיקף כולל של כ-59 מיליון שקל.

הנפקת המניות והאופציות של אלעד קנדה בוצעה בחודש אוגוסט 2010 כשכל חבילה כללה 100 מניות, 75 כתבי מסדרה 1 ו-100 כתבי אופציה מסדרה 2 (שפקעו באוגוסט האחרון). מחירה של כל יחידה ("חבילה") במועד ההנפקה עמד על 1,980 שקל.

שקלול הצעת הרכש הנוכחית למניות החברה והצעת הרכש שהושלמה בשבוע שעבר לכתבי האופציה של החברה, בתוספת הדיווידנדים שחילקה החברה מאז הנפקתה (סך כולל של 70 מיליון דולר קנדי), משקף מחיר של כ-2,199 שקל ליחידה שהונפקה, כך שהצעת הרכש מבטאת רווח למשקיעים שהשתתפו בהנפקה.

הצעת הרכש הינה בין השאר פועל יוצא של הסחירות הנמוכה של מניית אלעד קנדה מאז הנפקתה, ומכאן שאין ערך מוסף והצדקה הן מבחינת החברה והן וציבור המשקיעים, בהמשך הסחירות של החברה. ביצוע הצעת הרכש יביא בין השאר לחסכון בעלויות עבור אלעד קנדה, ויאפשר למשקיעים לממש את אחזקותיהם במחירים הגבוהים ממחירי ההנפקה, וזאת על אף הסחירות הנמוכה במניות החברה. מועד הקיבול האחרון להצעת הרכש נקבע ליום ג', 18 בדצמבר 2012.

אלעד קנדה מוחזקת בשיעור של 88% על ידי אלעד גרופ. בשל החזקות הציבור הנמוכות, סובלת מניית החברה מסחירות אפסית עד נמוכה במניותיה, דבר אשר יכול להסביר את רצונה של אלעד גרופ להגיש הצעת רכש למניותיה.

המניות של החברה הונפקו בבורסה לפני שנתיים לפי מחיר של 19.8 שקלים. במסגרת ההנפקה קיבלו המחזיקים גם כתבי אופציות מסדרה 1 ו-2 ללא תמורה כך שהמחיר האפקטיבי שבו הונפקה החברה נמוך יותר.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  להזהר מתשובה
  יצחק 04/12/2012 22:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל הזמן לבדוק אם תשובה לא עובד עלינו. הוא מומחה בתחכום וגאון במו״מ במיוחד מול המוסדיים (הפריירים ) ראה דלק נדל״ן שם נגזלו מהציבור 1.4 מליון ש״ח
  סגור