בעקבות הפקעת מחירי חלב: טיב טעם נקנסה ב-48 אלף שקלים

התובעת, עו"ד טלי קינן: "בעלי עסקים צריכים להיזהר לא רק מביקורות פתע של התמ"ת בחנויות אלא גם מצרכנים ערניים וזאת במיוחד בימים אלה של עליה בעלויות יוקר המחיה"
 | 
מוצרי חלב, צילום: Getty images Israel
בית משפט השלום בתל אביב הטיל על חברת טיב טעם קנס פלילי בסך 48,000 שקלים בעקבות הפקעת מחיר חלב. החברה גם התחייבה בסך של 50 אלף שקלים להימנע מביצוע עבירה דומה למשך שלוש שנים. על מנהל קטגורית מוצרי חלב בטיב טעם הוטל קנס בסך 2,000 שקלים, והתחייבות בסך 3,000 שקלים להימנע מביצוע עבירה דומה למשך שלוש שנים.

חקירת רשת השיווק החלה בעקבות תלונת צרכן על הפקעת מחירים ברשת. בעקבות התלונה, ערכו מפקחי מחוז תל אביב והמרכז ביקורת ובדיקת מחירים במקום התלונה של האזרח. הביקורת הובילה לפתיחת חקירה בחשד להפקעת מחירים שחשפה כי גם בסניפים נוספים של הרשת, התבצעה העלאה זהה של 21 אגורות במחיר החלב בפיקוח, לכל הפחות במהלך חמישה חודשים.

בהחלטת שופט בית משפט השלום בת"א, שמאי בקר, הורשעה רשת השיווק בכך שמכרה לצרכנים בחנויות הרשת למעלה מ-38 יחידות של חלב בקרטון טרי 3% שומן (רגיל) וקרטון ליטר של "טרה" במחיר של 6.16 שקלים במקום במחיר מרבי של 5.95 שקלים וזאת כאמור במשך 5 חודשים רצופים. לטענת טיב טעם העבירות בוצעו מתוך טעות.

התובעת, עו"ד טלי קינן: "המחוקק קבע מחירים מרביים למוצרי היסוד על מנת לספק הגנה לשכבות החלשות בפרט , ולכל הצרכנים בכלל . בעלי עסקים צריכים להיזהר לא רק מביקורות פתע של התמ"ת בחנויות אלא גם מצרכנים ערניים, וזאת במיוחד בימים אלה של עליה בעלויות יוקר המחייה והתחזקות המודעות בקרב הצרכנים לזכויותיהם, ולהקפיד להימנע מביצוע חריגות כלפי מעלה מהמחיר המרבי שנקבע בחוק כדי להימנע מכתבי אישום וגזרי דין מחמירים בעתיד".

מנהלת מחוז תל אביב והמרכז במשרד התמ"ת ציפי שינקמן ציינה כי מחוז ת"א והמרכז במשרד התמ"ת ימשיך בהעמקת האכיפה בכל חוקי הצרכנות לרבות חריגה מהמחירים המרביים אשר נקבעו למוצרי הייסוד. הדבר הינו צורם ביותר כאשר מדובר בעסקים גדולים לרבות רשתות מזון אשר חורגים מן החוק ומשרד התמ"ת יחמיר עם מפרי החוק.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה