הנפקות החוב מתחממות: השבוע יגוייס חוב בסך דומה לגיוס בכל נובמבר

בנובמבר גוייסו 3.1 מיליארד שקל מהם 2 מיליארד שקל לחברת החשמל, כך שיתר החברות גייסו 1.1 מיליארד שקל בדומה לגיוס שנרשם גם באוקטובר וצפוי כבר השבוע. היום יתקיים השלב הציבורי בהנפקת פז נפט
 | 
מדד המחירים לצרכן, צילום: Getty images Israel
חודש נובמבר היה חודש עוד חודש חזק בבורסה של ת"א, מה שנתן רוח גבית גם לשוק הראשוני - בינתיים רק לשוק החוב ולא לשוק האקוויטי. החברות הצליחו נובמבר לגייס חוב בהיקף של כ-3.1 מיליארד שקל, מתוכם גייסה חברת החשמל כ-2 מיליארד שקל.

בניטרול גיוס החוב של חברת החשמל הסתכמו גיוסי החוב הקונצרניים בנובמבר ב-1.1 מיליארד שקל, סך דומה להיקף החוב שגוייס בחודש אוקטובר וסכום גבוה יותר מסך גיוסי החוב שהתבצעו בחודשים אוגוסט וספטמבר גם יחד שהסתכמו בכמיליארד שקל - מה שמעיד על כך שהשוק צובר בטחון - לאט אך בטוח.

רנן כהן אורגד, מנכ"ל לידר הנפקות שריכז את הנתונים הדגיש היום כי כבר בשבוע הראשון של דצמבר יגוייס סך דומה לסך שגוייס בכל נובמבר. לדבריו, "אנו עדים להתעוררות שוק גיוסי החוב. הדבר בא לידי ביטוי במספר הנפקות החוב ובביקושים ערים במכרזים. כבר עכשיו ניתן לראות כי בשבוע הראשון של דצמבר יושלמו גיוסים בהיקף של כ-1 מיליארד שקל".

נציין כי היום יתקיים השלב הציבורי בגיוס החוב של חברת פז נפט שצפויה לגייס בסה"כ 670 מיליון שקל לאחר שבשלב הציבורי זכתה ההנפקה לביקושי יתר של 1.3 מיליארד שקל. בנוסף צפויות לגייס חוב בימים הקרובים גם החברות אשטרום נכסים, מגה אור, ישיר ועוד. "אנו מעריכים כי התוצאות החזקות במכרזים האחרונים יעודדו חברות נוספות למחזר חוב כבר בתקופה הקרובה".

הנתונים של נובמבר ואוקטובר מרשימים במיוחד, אם נזכור שבחודש אוקטובר היו פחות ימי עבודה בשל תקופת החגים, ושבחודש נובמבר יכולתן של החברות לגייס הייתה מוגבלת, בשל הקרבה לפרסום הדוחות הכספיים ומבצע "עמוד ענן".

בלידר שוקי הון מציינים כי בפילוח הנתונים לפי מגזרי פעילות ניתן לראות כי למעלה מ-70% מגיוסי החוב הקונצרנים (800 מיליון שקל מתוך 1.1 מיליארד שקל) במהלך נובמבר בוצעו עבור חברות מתחום הנדל"ן.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה