מונה כונס נכסים לאלקטרה נדל"ן בגרמניה; "לא מדובר בפעם האחרונה"

הבנק המממן דרש בשבוע שעבר פירעון מיידי לנכס Lucent Nurnberg בסך 288 מיליון שקל. בסה"כ חייבת כ-331 מיליון שקל לבנקים מלווים. "זו לא הפעם האחרונה שנראה הודעה אחרונה מסוג זה"
 |  (1)
בנייני משרדים אירופה, צילום: Getty images Israel
חברת אלקטרה נדלן 0% אלקטרה נדלן 1,098 0% אלקטרה נדלן בסיס:1,098 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הודיעה היום על מינוי כונס נכסים לנכס Lucent Nurnberg בגרמניה, זאת לאחר שב-26 בנובמבר קיבלה החברה הודעה של הבנק המממן בדבר העמדה לפירעון מיידי של הלוואה שהועמדה כנגדו בסך של כ-57 מיליון אירו (כ-288 מיליון שקל).

יתרת הלוואות המזנין מבנק מממן נוסף הינה כ-8.6 מיליון אירו (כ-43 מיליון שקל), קרי החברה חייבת בסך הכול כ-65 מיליון אירו (כ-331 מיליון שקל) לתאגידים בנקאיים.

הנכס הינו בשווי הוגן, נכון ל-30 בספטמבר, של 84 מיליון אירו (כ-425 מיליון שקל). חשיפתה המקסימאלית של החברה בגין השקעתה בחברה המאוחדת, הינה הפסד בסך של כ-86 מיליון שקל המשקף את ההון העצמי והלוואות הבעלים בחברה המאוחדת בהתאם לדוחותיה הכספיים ליום 30 בספטמבר 2012.

החברה מוסרת כי תבחן את המשמעות החשבונאית של האמור וככל שתגיע למסקנה כי מבחינה חשבונאים קיים אבדן שליטה בחברה המאוחדת, תפסיק לאחד בדוחותיה הכספיים את נכסיה, התחייבויותיה ותוצאותיה של החברה המאוחדת החל ממועד אבדן השליטה ותמדוד את השקעתה בחברה המאוחדת לפי שווי הוגן של מניות החברה המאוחדת.

אנליסטים בשוק אינם מאמינים שהחברה תגיע להסדר חוב. לדבריהם, התשואות על האג"ח עדיין יורדות ועומדות כעת על 11% - "אלקטרה רכשה נכסים יקרים בגרמניה וכיום הם שווים פחות מערך ההלוואות שנלקחו. ללא ספק ההודעה משקפת את תמונת המצב של אלקטרה, הרבה הון בחברה אין וההון האמיתי של החברה נחשף. חלק מהעסקאות שביצעה היו בסדר וכל עוד יש הון חיובי לבעלי ההון אז הם יקבלו את הכסף בחזרה. מנגד, האג"ח של החברה לא מציאה גדולה וזו לא הפעם הראשונה ולא האחרונה שנראה הודעה שכזו."
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אני מנסה להקים חברה בשם KING INVESTMENT
  KING 02/12/2012 16:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וכן חברה בשם משיח שוקי הון החברה שלי תהיה כלל עולמית ולצורך כך אני מנסה באופן אישי לגיס כ 500 מיליון אירו או דולר אמריקאי לחברה שלי בשם KING. מישהוא יודע איך או משיהוא שמגיס סכומים אלה? אני מאמין שאני מלך החרות והחופש באופן אישי ואני אמור למלוך בפועל..... כמו כן אני אמור לעשות סקס אורגיות עם 1000 נשים מכל העולם ומקום משכני או בארצות הברית או אירופה. המיל שלי הוא GLOOP55555@GMAIL.COM אשמח לסיוע
  סגור