עקב השקעות בכת"ב: כלל תעשיות הפסידה 14 מיליון ש' במהלך הרבעון

במגזר המלט , הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-21 מיליון שקלים לעומת רווח נקי של 22 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד
 | 
שטרות שקלים, צילום: Getty images Israel
קבוצת כלל תעשיות המרכזת החזקות בתעשייה בסיסית, טכנולוגיה מתקדמת ביוטכנולוגיה, לוגיסטיקה, אנרגיה, מוצרי צריכה ותשתיות דווחה לפני זמן קצר על תוצאותיה לרבעון השלישי .

ברבעון השלישי נרשם הפסד נקי של כ-14 מיליון שקלים, לעומת רווח של 216 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד ברבעון השלישי נבע ממימוש השקעות, התאמת ערך השקעות והשפעות חד פעמיות אחרות. כגון, השקעות בכת"ב בסך של 15 מיליון שקלים וירידת ערך בחברות מאוחדות של
החברה בסך 11 מיליון שקלים.

חברת כלל ביו-טכנולוגיה שנמצאת בבעלות כלל תעשיות דיווחה על הכנסות של 21 מיליון שקלים לעומת הכנסות של 302 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. עוד דווח על הפסד נקי של 33 מיליון שקלים ברבעון השלישי לעומת רווח של 230 מיליון ברבעון המקביל אשתקד.

במגזר המלט , הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-21 מיליון שקלים לעומת של 22 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הגידול ברווח הנקי נובע מה גידול ברווח השוטף של מגזר המלט , בתוספת הכנסה בגין עליית ערך
השקעה במספנות ישראל בסך 2 מיליון ש"ח, ובניכוי ירידת ערך רכוש קבוע בסך מיליון ש"ח.

ההכנסות מחברות המלט הסתכמו ב-433 מיליון ש"ח לעומת 413 מיליון ש"ח ברבעון הקודם. וזאת כתוצאה מעליה כמותית במכירות לשוק המקומי ולרשות הפלשתינאית.

אחרת של כלל תעשיות, נייר חדרה רשמה קיטון של כ- 4% בהיקף המכירות, בעיקר בשל ירידת מחירי המכירה של ניירות אריזה ומחזור, קיטון כמותי במכירות לשווקי יצוא ובמכירות פסולת הנייר. במהלך הרבעון החברה הפסידה מיליון שקלים.

ההכנסות ברבעון השלישי של גולף הסתכמו ב-175 מיליון שקלים לעומת הכנסות של 168 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הגידול נובע כתוצאה מהגדלת שטחי מכירה ותקופת החגים. למרות זאת, הרווח הנקי ירד ל-8 מיליון לעומת 13 מיליון ברבעון המקביל עקב עלייה של 5 מיליון ש"ח בהוצאות
המכירה והשיווק בתקופת הדוח.

עוד חשוב לציין שעד ה-5 ליולי 2012, החברה היתה בבעלות אי די בי פתוח. אי המוחזקת במלואה על ידי אי די בי חברה לאחזקות. ביום זה נסגרה עסקה במסגרתה נמכרו מרבית החזקות אי די בי פתוח בחברה לקבוצת ACCESS INDUSTRIES בשליטת המיליארד לן בלווטניק.

אבי פישר יו"ר כלל תעשיות, מסר: "השנה הנוכחית היא שנה קשה ומאתגרת במיוחד, במהלכה עומדת החברה בפני אתגרים פנימיים (לדוגמה: שינוי מבנה הבעלות) וחיצוניים (לדוגמה: מחירי אנרגיה מאמירים בתעשייה עקב הפסקת הספקת הגז המצרי ועוד). ביום שני האחרון, פורסמו בתקשורת ובאתר משרד האוצר עיקרי המלצות הביניים של הוועדה לעידוד התחרות בענף המלט (ועדת הרשקוביץ). טרם קיבלנו את מסמך ההמלצות המלא ולאחר שנקבלו נוכל להחליט על המשמעויות והצעדים שננקוט".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה