"בעולם בו מוכרים חבילת סלולר ב-49 ש' - המחיר בעסקת פרטנר לא זול"

יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון: "מלאכתו של סבן להציף ערך בפרטנר קשה שבעתיים בהשוואה לרכישת בזק"
 |  (2)
חיים סבן, צילום: סיון פרג'
"אם אכן תיסגר עסקת מכירת פרטנר לסבן בתנאים שפורסמו יהיה זה Come Back השנה, אם לא Come Back העשור", כך אומר היום יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון זמן קצר לפני שעסקת מכירת השליטה בפרטנר לחיים סבן מידיו של אילן בן דב צפויה להחתם. התנאים הצפויים בעסקה

"לאחר שכולם כולל כמעט כולם הניחו כי תספורת בסקיילקס הינה עובדה מוגמרת, הרי השלמת העסקה הנוכחית בשילוב עם נכסיה הקיימים של החברה יעמידו לרשותה של סקיילקס ובעל השליטה בה את כושר הפירעון והשליטה בגורלה".

פגוט התייחס למחיר בו נמכרת השליטה ולעיתוי: "שוב הוכחה ההפכפכות של שוקי ההון, אשר כמוה אין באף תחום אחר, בעיקר בעקבות מהירות ואלימות התהליכים. הראלי בשווקים הפיננסים בחודשים האחרונים שהביא לזינוק של כ-105% מהשפל שנרשם במחיר מניית פרטנר ב-23 ביולי, איפשר לבן דב למצות ככל האפשר את הפוטנציאל הכלכלי ממכירת מניות פרטנר".

לגבי כניסת חיים סבן לחברה הסביר פגוט: "בעל הבית החדש בפרטנר אינו עולה חדש בשוק התקשורת המקומית. לכן, יקל עליו להכנס במהרה לעניניים ולהוביל את החברה בתקופה תחרותית - סופר מאתגרת. יחד עם זאת, בעולם בו מוכרים שירותי טלפוניה הכל כלול במחיר של 49 שקל לחודש, נראה כי תג המחיר אשר הוצמד לפרטנר אינו זול בלשון המעטה והאתגרים התחרותיים של החברה בטווח הקצר גדולים".

האסטרטג הראשי של איילון התייחס לתנאים החדשים בשוק התקשורת: "מדובר במהלך דומה לרכישת מניות בזק על ידי סבן, שכן בזק החזיקה בנכסי נדל"ן גדולים, מינוף פיננסי נמוך, פיקוח רגולוטורי חלקי ועמדה מונופוליסטית בשוק הקווי. אף גורם מאלה שהובילו את סבן לרכוש את בזק לא קיים כיום, כך שמלאכתו של סבן להציף ערך בחברה תהיה קשה שבעתיים".

בשורה התחתונה אומר פגוט: "ייתכן שכניסת סבן להשקעה בפרטנר על קשריו המגוונים והסתלקותו של כחלון ממשרד התקשורת יהוו נקודת פיתול רגולוטורית בשוק התקשורת שיזכה להקלות מסויימות לאחר שורת ההכבדות בשנים האחרונות".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  אין שום בחבילת תקשורת ב 49 שח לחודש...סתם ספין זמני (ל"ת)
  יעקב 29/11/2012 17:23
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 1.
  פסקה שניה מהסוף - חסרה המילה לא (ל"ת)
  אבי 29/11/2012 16:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור