עקב מצבה של חח"י: דירוג נתג"ז הוכנס למעקב עם תחזית שלילית

השינוי משקף את האפשרות כי אם הדירוג של חברת החשמל יירד במספר דרגות תיתכן ירידה בדירוג של נתיבי הגז הטבעי לישראל
 | 
מרכז המבקרים חברת חשמל, צילום: יח"צ
סוכנות הדירוג מעלות הודיעה לפני זמן קצר על הכנסת דירוג 'AA' של נתיבי הגז הטבעי לישראל לרשימת מעקב עם תחזית שלילית, זאת על רקע מצב הנזילות של חברת החשמל לישראל, לקוח מרכזי של החברה.

השינוי משקף את האפשרות כי אם הדירוג של חברת החשמל יירד במספר דרגות תיתכן ירידה בדירוג של נתיבי הגז הטבעי לישראל. עוד חשוב לציין שחברת החשמל מהווה נכון להיום כ - 85% מהכנסות נתיבי הגז.

בד בבד מעלות הכניסה לדירוג 'AA' לרשימת מעקב עם תחזית שלילית את אגרות חוב החברה העומדות בהיקף של כ- 350 מיליון שקלים.

השינוי בדירוג מגיע ברקע להידלדלות מאגר הגז ים תטיס, שהוביל לכך שהשותף בקצב שאיבת הגז הטבעי, Noble Energy Inc הודיע על הפחתה קבועה של MMBtu 2,000 בקצב שאיבת הגז הטבעי. בנוסף, באפריל 2012 , הודיעה חברת הגז הממשלתית של מצרים הודיעה על ביטול ההסכם לאספקת גז טבעי לישראל, וזאת לאחר תקופה ארוכה בה אספקת הגז ירדה באופן קיצוני.

שני אירועים אלה יחד הביאו ללחץ על רמת ההכנסות ועל גובה תזרים המזומנים של נתיבי גז בשנים 2011 ו- 2012 . "אנו מעריכים שתעבורת הגז תישאר ברמה נמוכה, גם בטווח הקרוב, עד תחילת פעולתו של מאגר הגז "תמר".

הדירוג של מעלות מגיע לאחר שאתמול (ג') חברת מידרוג הודיעה על אשרור דירוגAa1 , לצורך הרחבת מסדרה ג', בסך של כ 400 מיליון שקלים אשר תבוצע עד סוף 2012.

גיוס הכספים נועד להמשך מימון תכנית הפיתוח של נתג"ז, במסגרתה תורחב מערכת ההולכה הארצית ויוקמו מקטעים נוספים ביניהם קו הגז מגזר לנתב"ג, הקו המזרחי, הקו לירושלים וכן תושלם הקמת המצוף הימי לקליטת גז טבעי נוזלי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה