לראשונה מאז הקמתה: אנלייט הציגה רווח נקי של כ-723 אלף שקל ברבעון

החברה העוסקת באנרגיה מתחדשת מציגה צמיחה של כ- 770% ברווח הגולמי שהסתכם לסך של 5.6 מיליון שקל ותזרים חיובי מפעילות שוטפת
 | 
מתקן סולארי, צילום: Getty images Israel
חברת אנלייט אנרגיה מתחדשת מקבוצת יורוקום שבבעלות שאול אלוביץ מדווחת היום (ג') על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי לשנת 2012 ובתוך כך על מעבר לרווח.

החברה שהיא אחת מהמובילות בישראל בייזום, פיתוח, מימון, הקמה והפעלה של מיזמים לייצור חשמל נקי ממקורות אנרגיה מתחדשת דיווחה על הכנסות של כ- 9.7 מיליון שקל ברבעון, גידול של כ- 170% לעומת 3.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול בהכנסות החברה, נבע בעיקר כתוצאה מגידול בהכנסות ממכירת חשמל המיוצר במתקנים שבבעלותה.

הרווח הנקי ברבעון השלישי, הסתכם בכ- 723 אלף שקל בהשוואה להפסד של כ-1.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. המעבר מהפסד לרווח נובע בעיקר מעליה ברווח הגולמי המקוזז מגידול בעלויות המימון ומהוצאות מיסים על ההכנסה על הפעילות באיטליה בסך של כ- 835 אלף שקל בתקופה.

הרווח הגולמי ברבעון השלישי צמח בכ- 770% והסתכם לסך של 5.6 מיליון שקל (58% מהכנסות החברה), לעומת של כ- 646 אלפי שקל (18% מהכנסות החברה) בתקופה המקבילה אשתקד. זאת, בעיקר כתוצאה משינוי בתמהיל ההכנסות של החברה מעבודות בביצוע לחשמל.

צבר ההכנסות של החברה, המתפרס על פני תקופה של כ- 20 שנה, עלה לסך של כ- 794 מיליון שקל ליום 30 בספטמבר 2012, בהשוואה לסך של כ- 358 מליון שקל ליום 30 בספטמבר 2011.

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט אנרגיה מתחדשת, מסר כי, "ברבעון האחרון הגדילה החברה את פעילותה באופן משמעותי ולראשונה מאז הקמתה, מציגה של כ- 723 אלף שקל. לצד המשך פיתוח והשקעה בפרויקטים, חתמנו לאחרונה על הסכם למכירת שותפות אודם שיתבטא בתוצאות הרבעון הרביעי, יחזק את בסיס ההון ותזרים המזומנים ויאפשר להרחיב את ההשקעות בפרויקטים חדשים. אנו ממשיכים בהמשך פיתוח הפעילות בתחום הסולארי המתמקד בקידום פרויקטים בינוניים וגדולים בישראל ובחו"ל, ובפיתוח מיזמים לייצור חשמל מאנרגית רוח בישראל".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה