למה מדד הביטוח מזנק עוד 4.4% ומשלים טיסה של 53% תוך 3 חודשים?

טרנס קלינגמן, אנליסט הבנקאות והפיננסים של פסגות ל-Bizportal: "נראה כי המשקעים בשוק מבינים שהתוצאות של חברות הביטוח גם ברבעון הרביעי צפויות להיות מצויינות"
 |  (2)
גרף, צילום: Getty images Israel
מניות חברות הביטוח מזנקות גם היום בשיעורים חדים ומדד ת"א מוביל את העליות בשוק עם זינוק של 4.4% בזמן שמניית הפניקס בולטת בעלייה של 6.5%.

בעוד שמדד הבנקים רשם מתחילת השנה של כ-21%, עלה מדד הביטוח רק בכ-8%. אולם בשלושת החודשים האחרונים בלבד רשם מדד הביטוח זינוק של 53% בעוד שמדד הבנקים עלה באותה התקופה ב-32%. כל זאת כאשר שוק ההון המקומי נמצא בעיצומו של ראלי והמעו"ף נסחר קרוב לרמות שיא.

טרנס קלינגמן , מנהל המחקר בפסגות אמר היום בשיחה עם Bizportal, "נראה כי המשקעים בשוק מבינים שהתוצאות של חברות הביטוח גם ברבעון הרביעי צפויות להיות מצויינות".

לדבריו אפשר להסביר את העליות אודות ל"המשך העליות בשווקים, ( ממשלתי, קונצרני ומניות), בזכות הירידה באינפלציה שמקטינה את ההתחייבויות הביטוחיות ובנוסף על רקע גבייה לראשונה מאז 2010 של דמי ניהול משתנים, (דמי ניהול שמשולמים מעבר לדמי הניהול השוטפים)".

אלון גלזר , סמנכ"ל המחקר של לידר שוקי הון טוען שמדובר בשילוב של שני דברים מרכזיים. האחד הוא שהמניות נסחרו מאוד מאוד בזול והדבר השני הוא שחברות הביטוח מושפעות מאוד מהעליות בשוק ההון. אני חושב שהתיקון שאנחנו רואים עכשיו הוא הגיוני, גם כשאנחנו רואים שהאיומים על הסקטור, לרבות העלאת גיל הפרישה, הם בעלי השפעה מתונה בלבד על תוצאות החברות".

עדי סקופ , הבנקאות והפיננסים של בית ההשקעות IBI אמר כי "בנוסף על הסיבה המרכזית, שמניות הביטוח פשוט היו זולות מדי וגם עכשיו כשרובן נסחרות בשווי של 80% מההון העצמי יש בהן עוד בשר, כי ההחלטה של המפקח על שוק ההון לאסור מתחילת שנת 2013 את מכירתם של ביטוחי המנהלים למעשה מקטינה את הסיכון הרב שהיה מגולם בהם בעבור החברות, וכי החלטה זו למעשה פוגגה את עננת חוסר הודאות שרבצה מעל הענף".

אתמול פורסמו הדוחות של חברת הראל ביטוח ופיננסים לרבעון השלישי שהיו טובים בעיקר תודות לעליות שנרשמו בשוק ההון, הראל היתה הסנונית הראשונה מבין חברות הביטוח שתוצאותיהן הכספיות צפויות להתפרסם בימים הקרובים, עד סוף החודש.

נציין כי בשנה האחרונה ארעו מספר ארועים דרמטיים בתחום הביטוח וביניהם נזכיר את העברת השליטה בחברת הביטוח מגדל לידי שלמה אליהו.מוקדם יותר השנה נפגע הענף מההחלטה על העלאת גיל הפרישה לצורך חישובי האקטואריה וכן מהחלטת הממונה על שוק ההון ביטוח וחיסכון לאסור את מכירתם של ביטוחי המנהלים החל בתחילת שנת 2013.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לשלושת החכמים-שעכשיו מסבירים.
  חכמה בדיעבד 27/11/2012 22:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  איפה בדיוק הייתם לפני חודשיים,לא זכור לי מי מכם בדיוק האיר את עינינו והמליץ,הכותרות נדמה לי היו אך שליליות.
  סגור
 • 1.
  הוראת המפקח על הביטוח
  אברהם 27/11/2012 15:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נכבדי הוראת המפקח על הביטוח לגבי הביטוחים הסעודים בקופת החולים יכניסו כסף רב לחברות הביטוח, בעיקר לכלל בריאות ביטוח, ולהראל
  סגור