המטרות הושגו: אבוג'ן השלימה תוכנית לשיפור תכונות בצמחים

במסגרת התוכנית, נעשה שימוש בטכניקות חדשניות לייצור של מידע גנומי רב שעובד ואופיין על-ידי מערכות מחשוביות שפותחו על ידי החברה במטרה לגלות רצפים חדשים של מלוקולות lncRNA והשפעתם על תכונות מרכזיות של הצמח
 |  (3)
חקלאות, צילום: Getty images Israel
אבוג'ן -1.16% אבוג'ן 852.7 -1.16% אבוג'ן בסיס:862.7 פתיחה:862.7 גבוה:863.5 נמוך:850 תמורה:296,151 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: הפועלת לזיהוי ופיתוח תכונות משופרות למגוון גידולים חקלאיים תוך שימוש בגנומיקה בצמחים, הודיעה היום (ב') על השלמה מוצלחת של תכנית פיילוט בת שנתיים לפיתוח פלטפורמה לגילוי, איתור ואפיון גנים המקושרים למולקולות הlncRNA שבעזרתם משפרים תכונות של צמחים.

במסגרת תוכנית הפיילוט, נעשה שימוש בטכניקות חדשניות לייצור של מידע גנומי רב. מידע זה עובד ואופיין על-ידי המערכות המחשוביות הבלעדיות שפותחו על ידי החברה במטרה לגלות רצפים חדשים של lncRNA, הגנים המקושרים אליהם והשפעתם על תכונות מרכזיות של הצמח.

עד היום, המקור העיקרי לגנים שזוהו על-ידי החברה, היה גנים ממקטעי DNA המקודדים לחלבון. תחום מחקר זה ממשיך להוות שדה רחב לזיהוי גנים חדשים, אולם התווספות מקור חדש של גנים המקושרים ל- lncRNA, צפוי על פי החברה להוות קפיצת מדרגה ביכולות זיהוי גנים חדשים על ידי החברה.

לטענת אבוג'ן, ארבע מטרות הושגו במסגרת תוכנית הפיילוט: א. יצירת מאגר מידע גנומי רחב היקף ומדויק של רצפי lncRNA ממיני צמחים שונים. ב. פיתוח פלטפורמת גילוי חישובית לאיתור של lncRNA והגנים המקושרים אליהם, שמקורם ממאגר מידע זה. ג. ביצוע קישור בין ה-lncRNA והגנים המקושרים אליהם, לתכונות ספציפיות בצמח ו-ד. הוכחה כי lncRNA, שמקורו בצמח ממין מסויים, יכול להשפיע באופן משמעותי על תכונות של צמחים ממינים אחרים.

ד"ר חגי קרחי, סמנכ"ל פיתוח ו- CTO באבוג`ן. "lncRNA הוא תחום מחקר חדש, בעל פוטנציאל רב לשיפור תכונות מרכזיות בצמחים. אנו צופים כי מאגר גנטי זה ישמש מקור משמעותי לגילוי ושיפור של תכונות בצמחים מעבר לאלו שזוהו עד היום, הן לפיתוחים פנימיים בתוך החברה והן לשיתופי פעולה עם חברות הזרעים הנמנות עם שותפותינו".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שווה!!!! (ל"ת)
  מייד לקנות 26/11/2012 10:12
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 2.
  בהצלחה למחזיקים (ל"ת)
  כל הכבוד 26/11/2012 10:08
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 1.
  היכולות וההון האנושי בחברה הזאת מדהימים
  מדהים 26/11/2012 10:05
  הגב לתגובה זו
  6 1
  אין לי ספק שהם פועלים בדרך הנכונה ועוד יציפו ערך גם לבעלי המניות וגם לעולם החקלאות
  סגור