פעילות הפלדה ברוסיה העבירה את אפי תעשיות להפסד של 10 מ' ש' ב-Q3

הזרוע התעשייה של קבוצת אפריקה ישראל, מדווחת היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי בו הציגה גם ירידה ברווחים וגם ירידה בהקיף המכירות
 | 
לב לבייב, צילום: בוצ'צ'ו
אפריקה ישראל תעשיות, זרוע התעשייה של קבוצת אפריקה ישראל, מדווחת היום (ה'') על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי בו הציגה גם ירידה ברווחים וגם ירידה בהקיף המכירות.

מחזור המכירות של החברה הסתכם בכ- 586.2 מיליון שקלים בהשוואה לכ- 654.5 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון נובע מירידה משמעותית בכמויות הנמכרות בתחום הפלדה ברוסיה וממחירי מכירה ממוצעים נמוכים ביחס לאשתקד בתחום הפלדה בישראל וברוסיה.

במהלך הרבעון, החברה הפסידה כ- 9.8 מיליון שקלים לעומת רווח של 21.7 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד.

החל מ-2013 תיפרד החברה מפעילות הפלדה ברוסיה לאחר שהגיעה להסכמות מול השותף הרוסי שירכוש את הפעילות המפסידה. בנוסף, הסכימו הצדדים על הסכם שכירות לשלוש שנים לפיו חברת הפלדה תמשיך לשכור שטח אשר הינו בבעלות קואגז, חברת בבעלות מלאה של החברה.

עוד דווח שקבוצת נגב הנמצאת גם היא בבעלות אפריקה ישראל, המשיכה להציג גם בתשעת החודשים הראשונים של 2012 צמיחה אשר באה לידי ביטוי בגידול של כ- 13% במחזור ההכנסות לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הצמיחה הושגה בין היתר, הודות ליישום התכנית האסטרטגית שבבסיסה הרחבת הפעילות השיווקית והקמעונאית הקיימת וכניסה לתחומי פעילות וקווי מוצרים חדשים. צמיחה זו שחקה את הרווחיות בתחום הקרמיקה עקב, הגידול בהוצאות מכירה ושיווק כתוצאה מפתיחת חנויות חדשות והרחבת חנויות קיימות אשר, טרם הניבו הכנסות בתקופת הדו"ח.

מוטולה אמר בעקבות הדו"ח: "תוצאות הרבעון הושפעו במידה רבה מההפסדים בפעילות הפלדה ברוסיה כאשר בנטרול הפסדים אלה היינו מציגים רווח ברבעון ובתקופה. לאחרונה הודענו כי, חתמנו על הסכם למכירת פעילות זו לשותפים ואנו פועלים כעת באופן נמרץ להשלמת ההסכם. אנו מאמינים כי, הערך המוסף שלנו בתחום הפלדה הוא בעיקר בישראל ומאמינים כי מהלך זה, ככל שיושלם, יהיה חיובי עבור אפריקה תעשיות וכן עבור בעלי המניות והחוב של החברה. אנו ממשיכים כל העת לחפש אחר תחומי פעילות הסינרגטיים לליבת פעילותנו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה