המימושים הכפילו את הרווח הנקי של אלעד קנדה ל-65 מיליון שקל

החברה שבשליטתו של יצחק תשובה מסכמת את הרבעון השלישי עם מימושים של כ-2 מיליארד שקל בקנדה
 | 
יצחק תשובה, צילום: בוצ'צ'ו
חברת {אלעד קנדה}, בשליטתו של יצחק תשובה, מסכמת את הרבעון השלישי של השנה עם הכנסות בהיקף של כ-25.3 מיליון דולר קנדי, זאת לעומת 30.6 מיליון דולר קנדי ברבעון המקביל אשתקד. הקיטון נובע בעיקר בשל מסירת דירות בפרויקט Cite Nature ברבעון המקביל אשתקד אז החלה מסירת הדירות בפרויקט.

הרווח הנקי ברבעון השלישי הסתכם בכ-16.7 מיליון דולר קנדי (כ-65 מיליון שקל), זאת לעומת כ-8.3 מיליון דולר קנדי (כ-32 מיליון שקל) ברבעון המקביל אשתקד. העלייה נובעת בעיקר מרווח שרשמה החברה בגין מכירת זכויותיה בבניינים במתחם Parkway Forest, מרווחים שנבעו ממסירת דירות, מקיטון של כ- 3 מיליון דולר קנדי בסעיף הנהלה וכלליות ומרווח בהיקף של כ- 13.6 מיליון דולר קנדי שרשמה החברה בעקבות השקעה שבוצעה בשווי הנמוך משוויו הכלכלי של נכס יוקרתי בשיקגו, ארה"ב. יצוין, כי הרווח קוזז בהפסדי שערוך בהיקף של כ- 10.8 מיליון שקל מנבעו בעיקר מהוצאות שנבעו לחברה מהשבחת נכסיה המניבים.

בתחילת השבוע דיווחה החברה, כי בבעלותה המלאה, חתמה על הסכם למכירת זכויותיה בנכסים מסחריים להשכרה במתחם Industrial Portfolio שבמונטריאול. בתמורה לכ- 195.9 מיליון שקל ( 50.3 מיליון דולר קנדי). המועד הצפוי להשלמת העסקה יחול בתוך כ- 90 יום ממועד חתימת ההסכם ועם השלמתה צפויה העסקה לייצר לחברה עודף תזרימי של כ- 91.5 מיליון ש"ח (כ- 23.5 מיליון דולר קנדי).

בתחילת החודש השלימה החברה עסקת ענק למכירת בינייני הפירמידה המפורסמים במתחם הכפר האולימפי Olympic Village"" שבמונטריאול הכולל כ- 980 יחידות דיור ושטחי משרדים, וזאת בתמורה לסכום כולל של כ-687 מיליון שקל (כ-176.5 מיליון דולר קנדי). השלמת העסקה הניבה לחברה עודף תזרימי בסך של כ-367 מיליון שקל (כ- 94.2 מיליון דולר קנדי) ורווח נקי בסך כ-3.9 מיליון שקל (כ-1 מיליון דולר קנדי).

בחודש ספטמבר חתמה החברה על עסקה למכירת זכויותיה בבנייני מגורים בבעלותה במתחם Parkway Forest שבטורונטו הכולל כ- 1,670 יחידות דיור, וזאת בתמורה לסכום כולל של 1.13 מיליארד שקל (280.7 מיליון דולר קנדי). השלמת העסקה ייצרה לחברה עודף תזרימי של כ- 603.2 מיליון שקל (כ- 150.7 מיליון דולר קנדי) ורווח (לפני מס) של כ- 81.3 מיליון שקל (20.3 מיליון דולר קנדי).

בחודש אוקטובר חילקה החברה דיווידנד במתווה של החזר הון בסך של כ-50 מיליון דולר קנדי. מתחילת השנה חילקה החברה בהיקף של כ- 70 מיליון דולר קנדי.

שי ברוורמן, מנכ"ל החברה, מסר: "כפי שפרסמנו לאחרונה אנו ממשיכים לבחון הזדמנויות אטרקטיביות להמשך פיתוח החברה והרחבת פעילותה בצפון אמריקה.כמו כן, אנו ממשיכים את פעילות הפיתוח וההקמה של מגדלי המגורים בקנדה בשני פרוייקטים גדולים City nature ו- Emerald city ובימים אילו מתחילים את הקמתו של פרוייקט ייחודי למגורים למכירה במונטריאול המשלב דירות לופט יוקרתיות ושטחי מסחר לצד מבנה משרדים אשר בבעלות החברה."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה