בהתאם לצפי: רווחי פרטנר נחתכו 36% ל-110 מ' ש'; ההתייעלות סייעה

רמת ה- ARPU של החברה ברבעון - 97 שקל, הגבוה ביותר בשוק הסלולר. חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר: "מהלכי ההתייעלות הביאו להורדת ההוצאות התפעוליות בכ- 600 מיליון שקל". ההכנסות צנחו 25%
 | 
חיים רומנו, צילום: בוצ'צ'ו
חברת התקשורת פרטנר -2.1% פרטנר 1,772 -2.1% פרטנר בסיס:1,810 פתיחה:1,791 גבוה:1,810 נמוך:1,772 תמורה:1,478,738 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מדווחת על תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה ובתוך כך סוגרת את עונת הדו"חות של חברות התקשורת לאחר שמתחרותיה כבר דיווחו. מהתוצאות עולה כי ההכנסות והרווח צנחו בחדות ברקע לתחרות הגואה בענף וזאת למרות מהלכי ההתייעלות של החברה.

בשורה העליונה, ההכנסות הסתכמו ב-1.315 מיליארד שקל (336 מיליון דולר), ירידה של 25% לעומת הרבעון המקביל. הכנסות משירותים הסתכמו ב-1.150 מיליארד שקל (294 מיליון דולר), ירידה של 16%. הסתכמו ב-942 מיליון שקל (241 מיליון דולר), בהשוואה ל- 1.252 מיליארד שקל, שיפור של 25%.

ה- EBITDA ברבעון הסתכם ב-401 מיליון שקל, שיעור ה-EBITDA הוא 30%. בשורה התחתונה, הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-110 מיליון שקל לעומת 172 מיליון שקל ברבעון המקביל, צניחה של 36%.

נתח השוק ירד מ-32% לפני כניסת המתחרות החדשות ל-30%. שיעור הנטישה עמד על 10.4% והחברה איבדה 56 אלף מנויי סלולר ברבעון. בסיס מנויים הסלולרי הסתכם ל- 3.04 מיליון נכון לסוף הרבעון לעומת 3.2 מיליון לקוחות ברבעון המקביל. רמת ה- ARPU של החברה ברבעון - 97 שקל, הוא הגבוה ביותר בשוק הסלולר.

חיים רומנו, מנכ"ל פרטנר: "תוצאות הרבעון השלישי משקפות את איתנותה הפיננסית והעסקית של החברה. החברה מדווחת על חופשי חזק לרבעון השלישי לאחר השקעות, שהסתכם ב- 375 מיליוני שקל, גידול של 20% לעומת הרבעון הקודם. במקביל, ממשיכה החברה לצמצם באופן משמעותי את החוב הפיננסי ופרעה והקטינה במהלך השנה האחרונה חוב בסך של כ- 700 מיליון שקל".

"זאת ועוד, מהלכי ההתייעלות התפעוליים אשר יושמו לאורך כל השנה האחרונה, מניבים תוצאות טובות, ובין היתר, הביאו להורדת ההוצאות התפעוליות בכ- 600 מיליון שקל במונחים שנתיים, תוך שיפור התהליכים הארגוניים והעלאת רמת השירות".

רומנו ציין עוד: "ברבעון השלישי השקיעה פרטנר 125 מיליון שקל בעיקר בשדרוג החלק הארי של הרשת הסלולרית לקצבי 42 Mbps ובהכנתה לטכנולוגיית הדור הרביעי ובאזורים נרחבים בארץ ניתן להבחין באופן מובהק במובילות טכנולוגית במהירות הגלישה. החברה ממשיכה להשקיע במערכות ה- IT מהמובילות בעולם, כמו גם בפיתוח ערוצי ה-digital להעצמת חווית הלקוח."

לידר: "פרטנר צפויה להציג המשך שחיקה בתוצאות העסקיות ברבעונים הקרובים"

תגובת סבינה פודבל, אנליסטית לידר שוקי הון, לפרסום דו"חות פרטנר: "למרות השחיקה החדה בהכנסות עקב הגברת הלחצים התחרותיים בענף, פרטנר מצליחה עד כה למזער את השחיקה ברווחיות באמצעות יישום תהליכי התייעלות נרחבים. יש לציין כי להבדיל מסלקום ופלאפון אשר נותנות מענה אגרסיבי יותר למתחרות החדשות, פרטנר נוקטת באסטרטגיה שיווקית פחות אגרסיבית ושומרת על רמת מחירים גבוהה יותר עבור שירותי הסלולר המשווקים תחת המותג פרטנר (נזכיר כי לחברה מותג פרטי 012 מובייל המשווק חבילות שירותים מוזלות). כפועל יוצא מכך, החברה סופגת פגיעה גדולה יותר במצבת המנויים ומאבדת נתחי שוק גבוהים יותר. השאלה המרכזית היא איך הדבר ישפיע על פעילותה בהמשך, בעולם החבילות (bundle), בו לנתח שוק ישנה השפעה משמעותית".

"אנו מעריכים כי בדומה למתחרותיה, פרטנר צפויה להציג המשך שחיקה בתוצאות העסקיות ברבעונים הקרובים, אם כי הפגיעה בפועל ככל הנראה תהיה פחות דרמטית מהערכות הקודמות".

"נוסף לכך, אנו בדעה כי עיקר המיקוד בחודשים הקרובים יהיה סביב האפשרות לכניסתו של חיים סבן כבעל שליטה (לרבות האפשרות לשליטה משותפת עם אילן בן דב) בחברה. סקיילקס דיווחה היום על המשך המגעים עם חיים סבן בנוגע לעסקה. להערכתנו להעברת השליטה בפרטנר לחיים סבן עשויות להיות הלשכות חיוביות על תמחור החברה בטווח הקצר – בינוני, הן בשל הרקע וההישגים ההיסטוריים של סבן בשוק התקשורת הישראלי והן לאור העובדה כי מדובר בבעל שליטה בעל איתנות ויציבות פיננסית רבה יותר ביחס לאילן בן דב".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה