"המלחמה בדרום צפויה לפגוע מעט בתוצאות Q4 של קבוצת עזריאלי"

תגובת אנליסטים לדוחות עזריאלי - "מניית עזריאלי עדיפה מהותית על מליסרון"; האפסייד הממוצע - כ-20%
 |  (2)
מגדלי עזריאלי, צילום: Bizportal
קבוצת עזריאלי ( עזריאלי קבוצה +0.44% עזריאלי קבוצה 18,100 +0.44% עזריאלי קבוצה בסיס:18,020 פתיחה:17,940 גבוה:18,170 נמוך:17,900 תמורה:11,232,348 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: ) פרסמה היום (ד') את דוחותיה עבור הרבעון השלישי של השנה לפיהם נרשם גידול של 12% ברווח הנקי אשר הסתכם ב-211 מיליון שקל. Bizportal ליקט את תגובותיהם של מספר אנליסטים:

נעם פינקו, הנדל"ן של פסגות, אומר כי החברה ממשיכה להגדיל את פעילות הייזום שלה ורכשה קרקע נוספת במע"ר החדש של תל אביב (בין מרכז עזריאלי לבית קרדן) במחיר נמוך משמעותית ממחירי קרקעות שנמכרו באזור לפני שנה. לדבריו, "כניסה ל-2 פרויקטי משרדים ענקיים באותו אזור הצפוי להערכתנו לסבול מעודף היצע נראית כהגדלת רכיב הסיכון בחברה. אנו סבורים כי גם במקרה של האטה החברה תמשיך להציג דוחות סבירים. לאור השיפור ב NOI והעליה במניית בנק לאומי אנו מעלים את מחיר היעד ל-103 שקל, גבוה ב-18% ממחיר המניה הבוקר ומשאירים את המלצת הקניה."

רמון עמית, אנליסט מלידר שוקי הון, אומר כי עזריאלי ממשיכה לספק את הסחורה בנכסיה הקיימים ופועלת במלוא המרץ להבטיח את המשך הצמיחה בהיקפים גבוהים מאוד של ייזום ופיתוח. "השיפור המתמיד ב- NOI מנכסים זהים, וכן ב- FFO, בהחלט מרשימים. להערכתנו, קבוצת עזריאלי ערוכה היטב להתמודד עם האטה פוטנציאלית במשק, והאיתנות הפיננסית תשרת אותה בימים פחות טובים במשק. כמו כן, לנוכח המגבלות החלות על התרחבותה בארץ, להערכתנו החברה תמשיך להתרחב בחו"ל (בעיקר בארה"ב)."

עמית מוסיף כי המינוף הנמוך פוגע בתשואת ה- FFO שלה, העומדת כיום על כ- 6.8% אולם, מציב אותה כחברת הנדל"ן המניב הדפנסיבית ביותר בשוק. "אנחנו ממשיכים לראות במניית החברה חשיפה דפנסיבית מצוינת לסקטור הנדל"ן בישראל, ודווקא בתקופה של אי וודאות, נכון להגדיל את משקלה בתיק ביחס לחברות מסוכנות יותר. אנו ממשיכים להמליץ בתשואת יתר, ומעדכנים את מחיר היעד ל-106 שקל."

אלעד קראוס, אנליסט הנדל"ן והאנרגיה של הראל פיננסים, מסביר כי יכולת החברה לרכוש בתקופה זו הינה נקודת חוזק אשר אינה באה לידי ביטוי בהערכת השווי. "להערכתנו, עזריאלי הינה החברה עם רמת הסיכון הנמוכה ביותר מקרב חברות הנדל"ן וזאת לאור רמת המינוף אשר עומדת על כ-26% בלבד. יכולת החברה לבצע רכישות בתקופות מאתגרות הינה נקודת החוזק של החברה. אנו מותירים את המלצתנו על ומעלים את מחיר היעד ל- 104.5 שקל (מחיר היעד הקודם: 100 שקל), דיסקאונט של 20% על שווי השוק הנוכחי."

ברורית פיין, אנליסטית הנדל"ן של כלל פיננסים ברוקראז', אומרת כי
"קבוצת עזריאלי מוכיחה שוב כי היא מובילה ללא עוררין על מתחרותיה ומציגה דוחות מעולים, גם ביחס לשאר הסקטור. אנו מעדכנים את מחיר היעד ל- 106 שקל למניה, פער של כ- 22% מהמחיר בשוק ומעלים המלצה לקניה."

מנגד, אדר עציוני, אנליסט הנדל"ן של מגדל שוקי הון לא כל כך אופטימי - לדבריו, המלחמה בדרום צפויה להשפיע באופן מהותי על השוכרים במגזר הקניונים ומרכזי המסחר בכל הארץ ובקניון בבאר שבע בפרט, ולפגוע בתוצאות הרבעון הרביעי. "מאחר וההכנסות מפדיון אינן משמעותיות ביחס להכנסה הכוללת משכ"ד, הפגיעה לא תהיה מהותית. מה שכן מהותי הוא שאיתנות הקמעונאים והשוכרים נפגעה בצורה קשה ביותר עקב הלחימה, מה שמוסיף שמן על המדורה למאבקים על שכר הדירה הגבוה והעומס על השוכרים. לצערנו, הימשכות המערכה בדרום משמעותה האצה של ההאטה הצפויה בשכ"ד והחרפת המצב הכלכלי בישראל אשר צפויה להשליך ביחס ישיר על תוצאות חברות הקניונים."

עציוני מוסיף כי "ראוי לבחון היום בשבע עיניים את חברות הנדל"ן המניב ולהתמקד בעיקר בחברות היציבות והאיתנות יותר שיהיו מסוגלות לשרוד גם בסביבה פחות אוהדת. לפיכך, אנו סבורים כי מניית עזריאלי עדיפה מהותית על מליסרון הממונפת כאשר בעוד האחרונה נסחרת במחיר מלא, עזריאלי נסחרת בדיסקאונט נוכחי של כ-11% לעומת השווי הכלכלי שלנו."

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  עזריאלי הטמע לא יוותר על שקל!!!!!!!!!
  דן 22/11/2012 09:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ככה עשה גם במלחמת לבנון, וכך עשה גם מעופרת יצוקה. בשביל השוכרים זה הבדל בין לסגור את העסק או להמשיך.. אבל לדעתכם למישהו שם איכפת??? כנ"ל לגבי מליסרון. כולם אותו דבר
  סגור
 • 1.
  מקווה לסגירת כל הקניונים בישראל. קונים רק במרכזי הערים! (ל"ת)
  אזרח הגון 22/11/2012 08:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור