בסיוע מרווח הזיקוק הגבוה: בזן מצמצמת את ההפסד ל-21 מ' ד'

זאת לעומת 38 מ' ד' ברבעון המקביל. EBITDA מנוטרל מהשפעות חשבונאיות הסתכם ב-53 מיליון דולר. מרווח הזיקוק: כ-5.3 דולר לחבית
 |  (1)
פנחס בוכריס, צילום: יח"צ; יוסי צבקר
בזן +0.43% בזן 185.4 +0.43% בזן בסיס:184.6 פתיחה:185.5 גבוה:186 נמוך:183.7 תמורה:2,478,437 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מדווחת על תוצאותיה לרבעון מהן עולה כי נרשם שיפור ברבעון השלישי במרבית הפרמטרים הן בהשוואה לרבעון המקביל והן בהשוואה לרבעון הקודם. בשורה התחתונה ההפסד צומצם - נרשם הפסד של כ-21 מיליון דולר לעומת הפסד של כ- 38 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

ההפסד צומצם בסיוע מרווח הזיקוק הגבוה במיוחד, בזמן שהוצאות מימון גבוהות והשפעות חשבונאיות פעלו בכיוון ההפוך. מרווח הזיקוק הרבעוני המנוטרל עמד על כ-5.3 דולר לחבית, לעומת מרווח הייחוס אשר עמד על 5.1 דולר לחבית. החברה ממשיכה להציג באופן עקבי מרווחי זיקוק גבוהים יותר מבתי זיקוק מקבילים באיזור. ברבעון המקביל עמד המרווח על כ-2.8 דולר לחבית ביחס למרווח הייחוס שעמד על 1.2 דולר לחבית.

נרשם מאוחד של כ- 25 מיליון דולר לעומת הפסד תפעולי של כ- 12 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ווח תפעולי מנוטרל במגזרים של כ- 24 מיליון דולר לעומת רווח תפעולי מנוטרל של כ- 3 מיליון דולר ברבעון אשתקד.

EBITDA רבעוני מאוחד הסתכם בכ-61 מיליון דולר לעומת כ- 21 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד ובהשוואה ל-63 מיליון דולר, צפי כלל פיננסים. EBITDA רבעוני מאוחד מנוטרל הסתכם לכ-53 מיליון דולר לעומת כ- 29 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. נציין כי פרויקט המידן נמצא בשלבי הרצות מתקדמים לקראת הפעלה מסחרית מלאה.

לדברי פינחס בוכריס, מנכ"ל בזן: "הקבוצה מציגה ברבעון השלישי שיפור בתוצאות הן בהשוואה לרבעון המקביל של 2011 והן בהשוואה לרבעון השני של 2012. שיפור זה מקורו במרבית מגזרי הפעילות שלנו ובמיוחד במגזר הדלקים ובמגזר הפטרוכימיה.

"ברבעון השלישי של 2012 ייצרה הקבוצה EBITDA מנוטרל שהסתכם ב - 53 מיליון דולר והרווח התפעולי המנוטרל במגזרים הסתכם בכ-24 מיליון דולר. יחד עם זאת גבוהות והשפעות חשבונאיות הביאו אותנו לסיים את הרבעון בהפסד של 21 מיליון דולר. בגזרת המידן אנו ממשיכים לפעול במרץ בהרצות של המתקנים השונים והמורכבים מתוך מטרה וכוונה לעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו."

עוד הוסיף בוכריס "אנו נמצאים כיום על סף מימוש פירות האסטרטגיה אותה בנתה ויישמה הקבוצה בשנים האחרונות. השלמת רוב התוכנית צפויה להתחיל להניב תוצאות כבר בתקופה הקרובה תוך שאנו נהנים ממיצוי סינרגיות ותרומת ההשקעות. אנו מאמינים כי ברבעונים הבאים יבואו לידי ביטוי גם מהלכים ניהוליים רבים שבצענו ובשיתוף כלל מהלכים אלו קבוצת בזן תהיה רווחיות ויעילה יותר תוך הורדה הדרגתית של רמת המינוף."
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חברת " ב ז ן"
  פרופ" מידן 21/11/2012 10:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כפי שאמרתי לפני שבוע , בזן משתפרת בכל הפרמטים וביחוד בפרויקט המידן. חכו וראו מה יקרה בקרוב מאוד.
  סגור