קול של פטריק דרהי תשלם 6.3 מיליון שקלים אם עסקת הוט תבוטל

החברה תשלם של 2.2 מליון שקלים לקבוצת ידיעות ו-4.1 מליון שקלים לקבוצת פישמן אם העסקה בין קול לחברת התקשורת לא תצא לפועל
 | 
פטריק דרהי, צילום: רמי זרנגר; יח"צ
בחמישה בנובמבר 2012 הודיע הדירקטוריון של חברת הוט על הגעתו להסכמות עם בעלי מניות בחברה, ידיעות תקשורת בע"מ על עסקת מיזוג עם חברת קול. בהמשך לכך סוכם שאם קול תפר את חובתה לרכוש את אחזקותיהם של בעלי המניות בחברה כאמור בהסכמים בין קול לבין בעלי המניות, יהיה עליה לשלם לבעלי המניות פיצוי מוסכם בסך של 2.2 מליון שקלים לקבוצת ידיעות ו-4.1 מליון שקלים לקבוצת פישמן.
כזכור, הוט בחן בתחילת החודש האם לאור העסקאות בינה לבין ידיעות תקשורת וחברות בשליטת אליעזר פישמן התמורה המוצעת בעסקת המיזוג לבעלי המניות של החברה עודנה מבטאת מחיר הוגן, כפי שקבע דירקטוריון החברה.
בהמשך לכך, הדירקטוריון הודיע שהוא סבור כי אין בהתקשרות בעסקאות כאמור, כדי לגרוע מעמדתו כי תמורת המיזוג המוצעת לבעלי המניות של החברה מבטאת מחיר הוגן.
החלטת הדירקטוריון התבססה על כך שהעסקאות אינן מהוות תנאי כלשהו להשלמת המיזוג. יתר על כן, המחיר למניה לפיו תרכוש קול את המניות של ידיעות תקשורת וחברות בשליטת אליעזר פישמן במסגרת העסקאות הינו זהה למחיר המוצע בעסקת המיזוג לבעלי המניות מהציבור, ואין בהענקת האופציות במסגרת העסקאות כדי להשפיע על קביעה זו.
המחיר למניה במסגרת עסקת המיזוג בסך של 41 ש"ח למניה נתמך בהערכת שווי וחוות דעת הוגנות ולמיטב ידיעת הדירקטוריון, נתקבלו לגבי מחיר זה אינדיקציות מגורמים בשוק ההון כי הנו מחיר ראוי והוגן.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה