"ישראל השקיעה מיליארדים כדי להכין את העורף בדיוק לימים כאלה"

דברים אלו נאמרו על ידי יו"ר הוועדה שדנה במצב המשק בעקבות המבצע בעזה, אבי דיכטר. בנימין נתניהו דיבר גם הוא בוועדה: "המשימה המרכזית שלנו היא לצמצם את הפגיעה באזרחי מדינת ישראל
 |  (3)
בינימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו דיבר היום (א') בועדת מל"ח עליונה (משק לשעת חירום) שדנה בהשפעת האירועים הביטחוניים על המשק ובאיתור פתרונות מידיים.

נתניהו אמר שהתיאום של כל משרדי הממשלה ומערכות פיקוד העורף להגנת העורף, מהווה מרכיב יסודי ביכולת של ישראל לפעול אל מול גורמי הטרור. "אני רוצה להודות לך, השר דיכטר, ולכל הנוכחים פה, על עבודה שיטתית, מאוד מסודרת, שמטרתה לתת לאזרחי ישראל את ההנחיות ואת האמצעים לצמצמם את הפגיעה בהם. זאת המשימה המרכזית שלנו".

ראש הממשלה המשיך: אני שמח לראות שאתם עושים את העבודה הזאת בשיטתיות וביסודיות. היא עוד תידרש לנו. אתם עושים עבודה מצוינת. תמשיכו לדאוג לעורף. אתם עוזרים להציל חיים. העבודה שלכם והמשמעת של האזרחים נותנים לנו את היכולת לקבל את ההחלטות הנכונות, השקולות והאחראיות כדי להגן על מדינת ישראל".

יו"ר הוועדה, השר להגנת העורף, אבי דיכטר: "אנחנו בעיצומה של מתקפה על העורף בישראל בהיקף חסר תקדים; 1000 טילים בארבעה ימים על 3.5 מיליון תושבים. אין לכך אח ורע במדינה אחרת. מדינת ישראל השקיעה מיליארדים כדי להכין את העורף בדיוק לימים קשים כאלה. הוועדה מכונסת כאן היום עם נציגות מלאה של משרדי הממשלה כדי להבטיח שהרציפות התפקודית של המדינה תישמר. עלינו להבין שבסופו של דבר, הפירמידה הלאומית הגדולה עומדת על האזרח שנדרש למלא את ההנחיות של פיקוד העורף ברגע שנשמעת אזעקה ולהיכנס למרחב מוגן או לשכב על הקרקע. לא כולם פעלו כך בימים האחרונים, ושילמנו על כך מחיר כבד".

בועדה השתתפו : רה"מ, השר להגנת העורף, מנכ"לי כל משרדי הממשלה, רשות המיסים, החשב הכללי, הסוכנות היהודית, מנכ"ל מרכז השלטון המקומי, יו"ר פורום המועצות האזוריות, נציג צה"ל, נציג משטרת ישראל.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  .
  rj5334 18/11/2012 22:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  השר דיכטר עם כל הכבוד הוא תקופה קצרה בתפקיד. מלא התשבחות מגיעות לקודמו מתן וילנאי
  סגור
 • 'דור בונה הארץ'
  אכן 19/11/2012 02:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כיבודים זו מחלה
  סגור
 • 1.
  בזכות בדש העורף בטוח!!!! (ל"ת)
  avihu 18/11/2012 22:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור