לאחר הורדת הדירוג: המשביר ימכור את אופיס דיפו עבור ש' אחד בלבד

רמי שביט, מנכ"ל המשביר 365 החזקות: "בראייה של קבוצה קמעונאית ההחלטה למכור את אופיס דיפו הייתה הכרחית מתוך האחריות שיש לנו לפעילויות האחרות בקבוצה"
 |  (3)
הוצאה משפחתית, צילום: Getty images Israel
שלושה ימים לאחר שחברת הדירוג מעלות הורידה דירוג לחברת המשביר בדרגה אחת ל-"BB" מ-"BBB" עם תחזית דירוג שלילית, קבוצת המשביר 365 החזקות הודיעה היום (א') כי נחתם הסכם למכירת אופיס דיפו, תמורת שקל לקבוצת משקיעים המיוצגת על ידי עו"ד עודד שטייף.

מועד השלמת העסקה יהיה לא יאוחר מיום 22 בנובמבר 2012, אלא אם כן יסכימו הצדדים על הארכת מועד זה. במסגרת ההסכם התחייבה קבוצת המשקיעים, באמצעות עו"ד שטייף, כי תשקיע באופיס דיפו סך של כ – 30 מיליון ש"ח בד בבד עם השלמת העסקה, וכן התחייבה להשקיע 10 מיליון ש"ח נוספים בהתאם לצרכיה של אופיס דיפו.

לשם השלמתה, ינהלו הצדדים מו"מ עם הבנקים המעמידים מימון לאופיס דיפו לקבלת אישורם להשלמת העסקה וכן שמירה על מסגרות האשראי של אופיס דיפו כפי שהיו נכון ליום 31 באוקטובר 2012. כמו כן, יידרש אישור אחד הבנקים לשחרור השעבוד על מניות אופיס דיפו המוחזקות על ידי ה.ל אופיס החזקות בע"מ, חברת הבת של המשביר 365, המחזיקה במלוא הון מניותיה של אופיס דיפו.

מלבד אישורי הבנקים כאמור, השלמת העסקה מותנית אישור אופיס דיפו העולמית, מולה מתנהלים הליכים משפטיים, וקבלת אישורים רגולטוריים, אם וככל שיידרשו. במסגרת קבלת אישור אופיס דיפו העולמית לעסקה, תפעל המשביר 365 להסדר כולל על התביעות ההדדיות שהוגשו בין הצדדים.

רמי שביט, מנכ"ל המשביר 365 החזקות: "בראייה של קבוצה קמעונאית ההחלטה למכור את אופיס דיפו הייתה הכרחית מתוך האחריות שיש לנו לפעילויות האחרות בקבוצה. אנו לא יכולים לאפשר מצב שבו הקשיים הכספיים של אופיס דיפו יעיבו על התוצאות האיתנות של החברה האם.

שבטי הוסיף: "בימים אלה, אנו שוקדים על פתיחה של רשת הסופרמרקטים הממותגת "Cost 365", שצפויה לפתוח את סניפיה הראשונים בתחילת חודש דצמבר 2012 ובוחנים גם מהלכים לחיזוק איתנותה הפיננסית של הקבוצה ולהצפת ערך בקבוצה, לרבות, הכנסת שותפים אסטרטגיים ומהלכים נוספים של מכירות, מיזוגים ורכישות של חברות הקבוצה עם פעילויות סינרגטיות שונות".

כאמור, חברת מעלות הורידה דירוג המשביר לפני שלושה ימים, זאת בטענה שקיימת הסבירות לכך שתיתכן שחיקה נוספת בפרופיל הפיננסי ובנזילות של החברה, במידה והחברה לא תגדיל את מקורותיה, לרבות באמצעות מכירת סיבוס, וכן במידה ולא תגיע לסיכום למכירת אופיס דיפו עד סוף שנת 2012.


בתגובה, המשביר 365 החזקות מבקשת להדגיש כי לאגרות החוב (סדרה א') של החברה פרעון אחרון בחודש יוני 2013 המסתכם בסך של כ – 8.5 מיליון שקלים בלבד (קרן וריבית). לאגרות החוב (סדרה ב'), אשר הונפקו ללא דירוג, פרעון בלבד בשנת 2013 בסך של כ-5 מיליון שקלים בלבד, ובשנת 2014 מסתכם פירעון אגרות החוב (סדרה ב') של החברה בכ-5.5 מיליון שקלים בלבד (גם פרעון זה הינו ריבית בלבד).

עוד צוין בתגובה שלמשביר 365 קיים אשראי בנקאי נוסף בסך של כ - 25 מיליון שקלים אשר מהווה יתרת הלוואה שנלקחה לצורך רכישת אופיס דיפו וצפויה להשתלם על פני 5 שנים. בנוסף, המשביר 365 החזקות פועלת למימוש חלק מהחזקותיה בחברות הבנות".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אני מציע 2 ש"ח!
  איש 19/11/2012 09:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בהצלחה לרשת
  סגור
 • 2.
  חשוב שהרשת תשרוד (ל"ת)
  הלוואי שיצליחו 19/11/2012 01:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  אני קונה (ל"ת)
  קונה 18/11/2012 16:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור