יציבות בהכנסות מכתשים אגן; הרווח טיפס ב-30% ל-13 מיליון דולר

חברת מכתשים הפועלת בתחום מתן פתרונות גנריים להגנה על הצומח סגרה את הרבעון השלישי עם מכירות של 643.5 מיליון דולר
 | 
ארז ויגודמן
חברת מכתשים אגן המוחזקת על ידי {כור} (40%) וכימצ'יינה הסינית (60%) פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של השנה. מכתשים אגן, הפועלת בתחום פתרונות גנריים להגנה על הצומח סגרה את הרבעון שחלף עם יציבות בהכנסות ושיפור ברווח הנקי.

את הרבעון השלישי של השנה סגרה מכתשים אגן עם עלייה של 1% במכירות לרמה של 643.5 מיליון דולר. במכתשים אגן מסבירים כי הצמיחה במכירות נבעה מעלייה במחירי המכירה וגידול בכמויות אשר נמכרו באסיה ובאירופה. מנגד, התוצאות הכספיות הושפעו לשלילה משינויים בשער החליפין ועלייה במחירי חומרי הגלם.

בשורה התחתונה, מכתשים אגן סגרה את הרבעון השלישי עם עלייה של 30% ברווח הנקי לרמה של 13.1 מיליון דולר. הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) קפץ ב-8% והסתכם ב-89.6 מיליון דולר.

מר ארז ויגודמן, נשיא ומנכ"ל מכתשים אגן, אמר היום "אנחנו מציגים המשך שיפור בתוצאות הכספיות בזכות היכולת שלנו להמשיך ולהתרחב תוך חיזוק היכולות והמשמעת התפעולית ותוך כדי התמקדות הולכת וגוברת בשוק ובצרכים של הלקוחות שלנו. כל אלה מקבלים ביטוי גם ברבעון שבו הצמיחה בשורה העליונה היתה יותר נמוכה".

לדבריו, "השקנו מוצרים חדשים ומבודלים באזורים הגיאוגרפיים השונים, בנוסף הצלחנו להעלות באופן סלקטיבי את מחירי המכירה תוך פיצוי על עליה משמעותית במחירי חומרי הגלם ושינוי בשערי החליפין של מטבעות מרכזיים בהם אנחנו פועלים. במקביל, המשכנו להשקיע משאבים בבניית התשתיות לעתיד שיאפשרו לנו להמשיך ולבדל את החברה שלנו ,לחזק את היכולת התחרותית והייחודיות שלנו ולתמוך בהמשך ההתרחבות והצמיחה הרווחית של הקבוצה".

בתגובה לתוצאות, מר יאנג שיאנגשין, יו"ר הדירקטוריון של מכתשים אגן, אמר "אנו ממשיכים ליישם את התכנית האסטרטגית של החברה, ומתקדמים בהיערכות לאינטגרציה בין מכתשים אגן לפעילות האגרוכימיה של כמצ'ינה. במקביל, אנחנו עומדים בכל יעדי תכנית העבודה התפעולית שלנו, שתאפשר לנו לחזק יותר ויותר את יכולתנו ליצור פשטות בחקלאות לחקלאים ברחבי העולם".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה