המפקח על הבנקים: יש להמנע מהגבלת האשראי של לקוחות באיזור הדרום

דוד זקן מפרסם מספר שורה של הקלות שהבנקים יתנו לציבור כאשר בין השאר ניתנה הוראה לבנקים להימנע מהגבלת חשבונות המנוהלים בסניפים הנמצאים בטווח האיום
 |  (1)
כרטיסי אשראי, צילום: Getty images Israel
המפקח על הבנקים, דוד זקן, עדכן היום (ה') כי המערכת הבנקאית פועלת על פי הנחיות פיקוד העורף. בנוסף, זקן מפרסם שורה של הקלות לציבור כאשר ניתנה הוראה לבנקים להימנע מהגבלת חשבונות המנוהלים בסניפים הנמצאים בטווח האיום או בעלי חשבונות בסניפים כאמור, שהבנק החזיר להם שיקים ללא כיסוי. בכך הפעיל המפקח על הבנקים את סמכותו על פי חוק שיקים ללא כיסוי, התשמ"א – 1981.

המפקח גם קבע כי מתן אשראי ללקוחות הבנקים תוך חריגה ממסגרת האשראי המאושרת ייעשה על פי שיקול דעתם העסקי של הבנקים, והמגבלות הנובעות מהוראותיו בתחום זה הוסרו, זמנית.

עקב המצב המתוח, הלקוח יוכל לאשר את הסכמתו לבצע הוראות טלפוניות באמצעות המוקדים הטלפוניים של הבנקים, ואישור בדבר ההצטרפות לשירות יימסר ללקוח בערוצים כגון SMS, דואר אלקטרוני או הודעה טלפונית.

הקלות אלה של המפקח על הבנקים, חלות על לקוחות המנהלים את חשבונותיהם בסניפי הבנקים המצויים בטווח של עד 40 ק"מ מרצועת עזה. הן נועדו להקל על האזרחים בקו העימות בהתמודדותם היומיומית עם מצב החירום, ולמנוע מצב בו יתקשו לפעול בחשבונותיהם באופן שוטף לנוכח הקשיים בפניהם הם ניצבים בימים אלה. ההקלות יבחנו מעת לעת ויעודכנו בהתאם להתפתחויות.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ברה ברה ברה המפקח אמר ומנהלי הבנקים יעשו מה שבא להם
  אנונימי 15/11/2012 23:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כאילו שלמישהו אכפת שיפשטו שם רגל. מה שחשוב זה רק לגבות מיסים ועוד מיסים ועוד מיסים כדי לממן את משכורות השרות הציבורי כולל מערכת הבטחון המנופחת
  סגור