דוחות אמות: "סנונית ראשונה לעתיד השלילי של שוק המשרדים בישראל"

כך אומר אנליסט הנדל"ן של מגדל שוקי הון. אלעד קראוס מהראל - "קיים דיסקאונט של 25% על שווי השוק הנוכחי"
 |  (1)
גורדי שחקים, צילום: Getty images Israel
חברת אמות -0.27% אמות 1,873 -0.27% אמות בסיס:1,878 פתיחה:1,870 גבוה:1,885 נמוך:1,868 תמורה:2,491,394 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסמה היום את דוחותיה עבור הרבעון השלישי של 2012 לפיהם רשמה גידול של 4.4% בהכנסות שהסתכמו ב-131 מיליון שקל.

אלעד קראוס, הנדל"ן של הראל שוקי הון, אומר כי "אמות הינה מחברות הנדל"ן החזקות ביותר מבחינה פיננסית והיא צפויה להמשיך ברכישות בישראל. מבחינת הפעילות היזמית, אנו צופים שאמות תדווח על השכרות בבניין פלטינום בפתח תקווה וכן תקדם את הקמתו של בניין אטריום ברמת גן. להערכתנו, ה-NOI בשנת 2013 צפוי לעמוד על כ-465 מיליון שקל וה-FFO בשנת 2013 על כ-265 מיליון שקל - של 12.8% על שווי השוק הנוכחי של החברה. אנו מותירים את המלצתנו על במחיר יעד של 11 שקל, ירידה קלה לעומת מחיר היעד הקודם (11.2 שקל). כיום קיים דיסקאונט של 25% על שווי השוק הנוכחי."

מנגד, אדר עציוני, אנליסט הנדל"ן של מגדל שוקי הון, מסביר שהירידה ברמת התפוסה בחברה היא סנונית ראשונה לתחזית השלילית על שוק המשרדים בישראל. לדבריו, " רמת התפוסה הממוצעת הציגה לראשונה מזה כשנתיים ירידה, בעיקר לאור ירידה במגזר הפארקים התעשייתיים. אנחנו חוזרים על תחזיותינו השליליות לגבי עתיד ענף הנדל"ן המניב בישראל בשנים הקרובות וסקטור המשרדים בראשו. שינוי המגמה בתפוסה הממוצעת של החברה לאחר כשנתיים של עליה הוא איתות, ולהערכתנו השיא כבר מאחורינו. מסקרים את מניית החברה בהמלצת החזק עם של 10 שקל."

נעם פינקו, אנליסט הנדל"ן של פסגות, אומר שהחברה נהנית מאיתנות פיננסית הכוללת נכסים לא משועבדים בהיקף של 4.6 מיליארד שקל ויתרות נזילות וקווי אשראי מאושרים בהיקף של כ-800 מיליון שקל לצד יחסי מינוף נמוכים יחסית. איתנות זו, לצד תשואות נמוכות יכולות לאפשר לה ביצוע רכישות משמעותיות אשר יגדילו את ה-NOI והFFO- וייקבעו מרווח פיננסי גבוה יחסית על הנכסים הנרכשים, על אף שמחירם של אלו אינו נמוך כיום."

לדברי פינקו, החששות העתידיים מעודף היצע בשוק המשרדים בעיקר באזור המרכז לא באות עדיין לידי ביטוי בדוחות וייקח זמן עד שנראה את השפעתן. "אנו סבורים כי על החברה לנצל מצבה הפיננסי האיתן על מנת להתרחב, בעיקר בתחום הלוגיסטיקה בו אין כרגע חשש מעודף היצע במטרה להגדיל את הFFO העתידי שלה. לא ביצענו שינוי משמעותי במודל שלנו והמלצתנו נשארת החזק במחיר יעד של 10.7 שקל, גבוה ב-19% ממחיר המניה. המודל שלנו מתבסס על שילוב של מכפיל FFO 10 (על FFO של 253 מיליון שקל) ועל מודל NAV בשיעור של 7.9% (בדומה לשיעור הההיוון של החברה)."


תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  כן, זה נכון
  גיא 15/11/2012 18:26
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בהתחלה, המסחרי ייפול... לא בהרבה פיגור אחריו ייפול הפרטי....
  סגור