מהלכי התייעלות הובילו את דלק ישראל לרווח של 21 מ' שקל ב-Q3

דלק ישראל מפעילה 242 תחנות תדלוק ו-192 חנויות נוחות בישראל. ההכנסות ברבעון השלישי עלו ב-3% ל-1.71 מיליארד שקל
 | 
משאבת דלק, צילום: Getty images Israel
חברת {דלק ישראל} פרסמה אתמול בערב דו"ח כספי חזק לרבעון השלישי של השנה. דלק ישראל, מפעילה 242 תחנות תדלוק ו-192 חנויות נוחות בישראל תחת המותג 'מנטה'. כמו כן, מחזיקה החברה ב-20% ממניות דלק אירופה הפרטית.

את הרבעון השלישי של השנה סגרה הרשת עם עלייה של 3% במכירות לרמה של 1.71 מיליארד שקל. ברבעון שחלף הציגה החברה שיפור בפרמטרים התפעוליים שלה, אשר סייעו לה לרשום של 21 מיליון שקל, זאת לעומת כ-5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

"מגמת השיפור בתוצאות העסקיות ורמת הנזילות של דלק ישראל הינה פועל יוצא של המשך פעולות ההתייעלות אותן נוקטת החברה מהרבעון הרביעי של שנת 2011 וביצוע שורת מהלכים להורדת היקף החוב הפיננסי של החברה", כך אמר מנכ"ל דלק ישראל אבי בן אסאייג.

לדבריו, "מהלכי ההתייעלות האינטסיביים שהקיפו את כל רבדי החברה ומגזריה העסקיים, ביחד עם המשך מהלכי התרחבות בתחומי הליבה, אפשרו לדלק ישראל לצלוח את אתגר הפחתת מרווח השיווק אשר הביאה לפגיעה מהותית ברווחיות החברה".

אחד מהיעדים המרכזיים של החברה הוא להפחית את החוב הפיננסי. המהלכים שביצעה החברה בתקופה החברה הניבו לדלק ישראל תזרים של 410 מיליון שקל והקטינו את החוב הפיננסי בשיעור ניכר. בתשעת החודשים הראשונים של השנה פרעה החברה למעלה מ-350 מיליון שקל עבור מחזיקי האג"ח מסדרה א' וב'.

במקביל לדוחות בדלק ישראל מינו וועדה בלתי תלויה אשר תבחן את ההלוואה שהעמידה לדלק אירופה שהיקפה הכספי עומד על 271 מיליון שקל. ההלוואה אמורה להיפרע עד סוף השנה ונראה שבדלק ישראל מנסים למצוא פתרון שבו דלק אירופה תפרע את ההלוואה כלפיה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה