יעקובי: "דו"ח חזק", אפסייד של 25% בסלקום; פסגות: המניה תרד 12%

אנליסט התקשורת של דש: המתחרות החדשות לא מזעזעות את הענף". אמי רוזן מהראל: חברות הסלולר יכולות להגיע לשיווי משקל בתנאי השוק"
 |  (1)
מגמה מעורבת, צילום: Getty images Israel
חברת הסלולר, סלקום פירסמה הבוקר את דוחותיה לרבעון השלישי ברקע לזינוק אדיר של כ-70% מאז חודש יולי. בשורה התחתונה הרווח הרבעוני של סלקום נחתך ב-38% והרווח הממוצע ממשתמש (ARPU) נשחק ל-86 שקל, מנגד תזרים המזומנים הציג שיפור משמעותי . התוצאות ברבעון השלישי התאימו לתחזיות רוב האנליסטים אך נשאלת השאלה מה צפוי מעתה לחברה ולמניה.

האנליסטית סבינה פובדל מלידר שוקי הון, צופה כי סלקום עומדת בפני שחיקה נוספת בתוצאות העסקיות ברבעונים הקרובים ויקח "לפחות חמי שנה עד שנה עד שהשוק יתייצב. אולם החברה הוכיחה כי היא יודעת לעשות התאמות מהירות יחסית במבנה ההוצאות, דבר שמאפשר למזער את הפגיעה בתוצאות". בלידר מעניקים לסלקום המלצת '' העלו את מחיר היעד ל-38 שקל מ-35.7 שקל, כ-5% מעל מחיר השוק.

רמי רוזן מהראל פיננסים מאמין הרבעון הבא שחלש עונתית ומאמצי "סוף שנה" מצד המתחרות ימשיכו לפגוע בהכנסה הממוצעת ממשתמש. עם זאת ההתיעלות מעודדת. לדעתו "הדבר מדגים את יכולתן של חברות הסלולר להגיע לשיווי משקל מבחינת פגיעה ברווחיות גם במצב של ירידה משמעותית בהנכוסת ואי וודאות רגולטורית. רוזן חוזר על המלצת 'תשואת שוק' ומחיר יעד של 34 שקל, כ-6% מתחת למחיר השוק היום.

האנליסטית אילנית שרף מפסגות רואה בחיוב את מאמציה של סלקום "להפחית את קצב הנטישה ולהפחתת ההוצאות התפעוליות". בפסגות מעדיפים לחכות קודם לדו"חות פרטנר על מנת לבחון את כל סקטור התקשורת וסלקום. שרף מעניקה המלצת 'החזק' למניה עם של 32 שקל שמשקף דיסקאונט של כ-12% מהמחיר שלאחר הדו"ח.

האחרון ברשימה הוא גם הבולט שבהם. ערן יעקובי מדש ברוקראז' אופטימי מאוד בנוגע לחברה ולמניה. "עם כל החשש מנטישה המונית ומירידה חדה מאד ב-ARPU, הדו"חות של סלקום מפתיעים לטובה וחזקים באופן משמעותי מתחזיתנו לתזרים המזומנים הפנוי". גם לדעתו ברבעון הבא התוצאות יפגעו מעונתיות אך "האירועים האחרונים בענף מחזקים את דעתנו שהמתחרים החדשים מתקשים לזעזע את הענף, תוך סיכון מסוים להתנהגות לא רציונלית של אחד מהם". יעקובי מעניק המלצת 'קניה' למנית סלקום עם מחיר יעד של 45 שקל, כ-25% מעל המחיר בו נסחרת בבורסה היום.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  דיסקאונט צריך להוביל להמלצה לקניה
  כותרת גובלת בחוסר אח 14/11/2012 10:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מישהו פה מבולבל ולא אחראי ,לתקן מיד , מקווה שמישהו יתבע אותכם על הוצאת דיבה
  סגור