פניה למבקר המדינה: "שטייניץ העלים מידע הנוגע לתקצוב התנחלויות"

"שלום עכשיו" מתכננת לשלוח מחר מכתב למבקר המדינה ובו דרישה לפתוח בחקירה בעקבות עדותו של שר האוצר בגל"ץ. "מדינה תקינה אינה יכולה להרשות לעצמה שהעברות כספים ממשלתיים תעשה במחשכים"
 |  (4)
יובל שטייניץ, צילום: רמי חכם
"שלום עכשיו" מתכננת לשלוח מחר (ג') מכתב למבקר המדינה, עו"ד יוסף שפירא, ובו דרישה לפתוח בחקירה בעקבות עדותו של שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, על שהעביר כספים להתנחלויות תוך העלמת המידע מהציבור.

במכתב עצמו נאמר: "אנו פונים אליך בדרישה לפתוח בחקירה על כספים שהעביר בסתר שר האוצר, יובל שטייניץ, להתנחלויות בשטחים, כפי שהעיד על כך בעצמו הבוקר, יום שני, 12.11.12 בראיון לרדי "גלי-ישראל"

"הצלחנו, לא רק במילים אלא גם במעשים, להכפיל, אני אומר באופן ברור ומפורש, להכפיל את התמיכה הכלכלית והכספית ואת העברות הממשלה להתיישבות... עשינו את זה בפרופיל נמוך, בהסכמה עם ראשי ההתיישבות, עם ראשי ערים, מועצות, ראשי מועצת יש"ע, מתוך הנחה שאם הדברים האלה יעשו בפורפיל גבוה תוך כדי פרסום אז יהיו גורמים, גם בארץ וגם בחו"ל, שינסו למנוע את הדברים האלה ולהקים קול צעקה".

לטענת שלום עכשיו עדותו של שר האוצר, שהדברים נעשו "בפרופיל נמוך" מעידה כי הכספים העוברו תוך העלמת מידע מהציבור. לאור זאת מתחייבת בדיקה מקיפה בנוגע לאופן העברת הכספים, כמות הכספים שהועברו, מקורם ולאן הופנו. "בכל עת, ובייחוד בימים בהם מוטלים קיצוצים וגזירות כלכליות על הציבור הישראלי, חובה על שר האוצר לנהוג בשקיפות מלאה כשמדובר בכספיו של משלם המיסים".

לסיום נכתב: "דבריו של שר האוצר מעידים על פגיעה חמורה והפרה של כללי האתיקה הדמוקרטים של שקיפות ודיון ציבורי. מדינה תקינה אינה יכולה להרשות לעצמה שהעברות כספים ממשלתיים, המשקפות מדיניות ברורה, תעשה במחשכים וללא ביקורת ציבורית".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מה הפליאה? המדינה מזמן לא שלנו אלא של המתנחלים והחרדים. (ל"ת)
  זוהר 13/11/2012 08:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  שקרן!!!! (ל"ת)
  שטייניץ 12/11/2012 20:19
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • 2.
  פעם!!!! (ל"ת)
  העיקר שיבחרו בהם עוד 12/11/2012 20:18
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור
 • 1.
  לכן הציבור משלם (ל"ת)
  הציבור מטומטם 12/11/2012 20:18
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור