קבוצת IDB תוקפת חזיתית את פסגות: "נציגות האג"ח פועלת בניגוד עניינים"

קבוצת IDB שלחה היום מכתב לנאמני האג"ח ובו מבקשת לבחון ניגודי עניינים פוטנציאליים. למרות שבית ההשקעות פסגות אינו מצוין במכתב, כל החצים מופנים אליו
 |  (7)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
קבוצת IDB מסירה את הכפפות במאבקה מול בית ההשקעות פסגות. בכירי הקבוצה לא כל כך אהבו את ההתבטאויות של המנכ"ל חגי בדש על פיהם הוא לא יהסס לפרק את קבוצת IDB והחליטו לפעול בנושא. היום הוציאה הקבוצה מכתב לנאמני האג"ח ובו טוענת כי ישנה סוגייה של ניגוד עניינים מצד חברה הנציגות.

בקבוצת IDB לא ציינו ישירות מי הגופים אשר טעונים בניגוד עניינים, אך מאחר ופסגות הוא הגוף היחידי אשר חבר בנציגות הן של אידיבי אחזקות והן של אידיבי פיתוח, הזרקור מופנה כלפיו. נכון להיום מחזיקה פסגות בחוב של 240 מיליון שקל באידיבי פיתוח וחוב של 56 מיליון שקל באידיבי אחזקות.

מאחר ופסגות חברה הן בנציגות של אידיבי אחזקות והן של אידיבי פיתוח, טוענת IDB כי ישנו חשש לניגוד עניינים בפעילות של הנציגות מול החברות. ב-IDB רוצים שהנאמנים יבחנו את ניגודי העניינים הפוטנציאליים ולפסול קולות של גופים אשר הצביעו בניגוד עניינים לנציגות.

לחברת אידיבי אחזקות ישנו חוב של 1.7 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח. לאחרונה השלימה גיוס של 40 מיליון שקל בהנפקת זכויות, סכום אשר מיועד לתשלום עבור מחזיקי האג"ח מסדרה ב'. באידיבי היו מעוניינים להמשיך ולהזרים כספים למחזיקי האג"ח ואדווארדו אלשטיין שנכנס להשקעה בגנדן עשוי להזרים סכום נוסף של 75 מיליון דולר.

על פניו, הדבר הנכון מבחינת מחזיקי האג"ח של אידיבי אחזקות הוא לתת לבעל השליטה לעבוד על מנת לשרת את מחזיקי האג"ח. עם זאת, ב-IDB מוטרדים מכך שבפסגות פועלים בדרך הפוכה, זאת על מנת לייצר תדמית שלילית לאידיבי אחזקות כדי לזעזע את הקבוצה כולה וכך לפעול להשתלטות על אידיבי פיתוח באמצעות החלפת חוב במניות.

תגובת פסגות:

בית ההשקעות פסגות מסר תגובה ובה מס' נקודות: "מטרתו של מכתב זה הינה אחת ויחידה: הוצאת פסגות מהנציגות של החברה וזאת מהסיבה היחידה שפסגות פועלת ללא לאות ובאופן אקטיבי במסגרת הנציגות ולמטרות שלשמה הוקמה. החברה מחפשת "שקט" על מנת להמשיך "עסקים כרגיל" (עסקאות בעלי עניין, שכירת יועצים, הוצאות כבדות), מקום בו אסור לה להמשיך "עסקים כרגיל"."

עוד נמסר, כי "פסגות פועלת אך ורק מתוך האינטרסים של שמירת זכויות הציבור ונאמנות מוחלטת ללקוחותיה. לנושא האחזקות באג"ח של הקבוצה ניתן גילוי כנדרש מראש, לרבות לגורמים הרלוונטיים. יתרה מכך פסגות זכתה בזכות בבחירות לנציגות באי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פיתוח ברוב קולות – דבר המעיד על אמון הציבור ביכולותיה בעניינים אלו. אנו מציעים להנהלת אי.די.בי לבחון "פוטנציאל לניגוד עניינים" בהנהלות השונות של החברות בקבוצה ובעסקאות המתגבשות.


תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  אי די בי תוקפים מתוך פחד ובאופן לא ענייני - הם מפחדים!! (ל"ת)
  הם מ פ ח ד י ם!!!! 12/11/2012 20:49
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 6.
  איפה פסגות היו בדלק נדל״ן - למה אז הם לא פירקו את החברה
  מוסדי 12/11/2012 20:29
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כולם מושחתים
  סגור
 • 5.
  שקוף ונכון
  אנונימי 12/11/2012 18:12
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אין ספק שפעילות נציגי אג"ח אידיבי אחזקות מעוררת תמיהות רבות ואינה משרתת את מחזיקי אג"ח אחזקות אלא את מחזיקי אג"ח פיתוח (גם זה בספק). אין ספק שפסגות מצויה בניגוד עניינים ועפ"י יחסי האחזקה צריכה להתפטר מנציגות אג"ח אחזקות
  סגור
 • 4.
  פסגות בשפל
  יוסי 12/11/2012 17:39
  הגב לתגובה זו
  8 3
  היגיע הזמן להעמיד את חגי בדש החצוף והפופוליסט במקום! בדש חושב שהתלהמות תסתיר את התפקוד הלקוי של פסגות . עד היום, פסגות גרם נזק רב ללקוחות בעוד ש אידיבי עמדה בכל התחיבויותיה.
  סגור
 • 3.
  בלאגן מכוון מצד אידיבי רוצים לקנות את החוב בגרושים (ל"ת)
  ע"ח הציבור המבוהל 12/11/2012 17:38
  הגב לתגובה זו
  2 2
  סגור
 • 2.
  אדוארדו כבר החליט להיות מעורב והוא לא פראיר (ל"ת)
  הוא קונה אג"ח אחז 12/11/2012 17:35
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 1.
  עוד מעט כבר לא ישארו בידי הציבור אג"ח אחזקות (ל"ת)
  הנותרים יקבלו פארי 12/11/2012 17:32
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור