אילן פלטו: "נמשיך לראות מצעד החברות שבורחות מהבורסה המקומית"

מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות תוקף את רשות ני"ע: "הבעיה היא ב-DNA של רשות ני"ע – הם רוצים להשאיר רק את החברות הגדולות בבורסה ולא רוצים בה חברות קטנות ובינוניות"
 |  (2)
אילן פלטו מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות (צילום: BizTv), צילום: Bizportal
מנכ"ל איגוד החברות הציבוריות אילן פלטו התייחס היום לראשונה ליוזמת רשות ני"ע להקלה ברגולציה לחברות קטנות ובינוניות בוועידה השנתית למימון תאגידי של D.C.FINANCE. בפאנל תחת הכותרת "עסקים קטנים ובינוניים- דרכים להתמודד עם המשבר", פלטו תקף בחריפות את המדיניות העכשווית של רשות ני"ע.

לדבריו, "המצב בשוק ההון הישראלי לא טוב, בלשון המעטה. רשות ני"ע אמנם יצאה עם יוזמה להקלה ברגולציה אבל זה ממש לא מספיק. הבעיה היא שב-DNA של רשות ני"ע הם לא רוצים חברות קטנות ובינוניות בשוק ההון הישראלי- מעדיפים להישאר רק עם החברות הגדולות שעליהן קל יותר לפקח".

לדברי פלטו, "כל עוד לא נראה שינוי אמיתי ב-DNA של הרשות המצב ימשיך להחמיר. בכל שנה עשרות חברות ציבוריות בוחרות לעזוב את הבורסה, נמחקות מהמסחר, ובשנה האחרונה אף לא חברה אחת יצאה בגיוס הון, אז איך בדיוק היוזמה הזאת עתידה לשפר את המצב"?

פלטו גם פרס את התוכנית של איגוד החברות הציבוריות בתחום: "האיגוד פנה לרשות ני"ע עם תוכנית סדורה להקלה אמיתית ומקיפה ברגולציה לחברות קטנות ובינוניות, שבמרכזה היוזמה למעבר לדיווח פעמיים בשנה, במקום כל רבעון, יחד עם הקלות נוספות. מדובר במהלך שבאמת יכול לשפר את מצבן של החברות הקטנות. צריך להקים רשימה נפרדת לחברות הקטנות והבינוניות, שעליהן צריכה לחול גם רגולציה נפרדת. לא ייתכן שתהיה רגולציה אחידה גם לחברות ענק כמו טבע ושטראוס, וגם לחברות שבקושי מגיעות למחזור של עשרות מיליוני שקלים בשנה".

לדברי פלטו, "רשות ני"ע לא עושה באמת בדיקת עלות תועלת שהיא באה ליישם תקנה רגולטורים חדשה. מישהו – אם זה רוה"מ או שר האוצר – צריך להסתכל על התמונה המאקרו-כלכלית הרחבה, ולערוך בדיקת עלות-תועלת שתבחן גם את ההשפעה של מהלכים רגולטורים על אופק הצמיחה ופיתוח שוק ההון הישראלי, שנמצא בנסיגה מתמדת".

פלטו גם התייחס לסוגיית שכר הבכירים. לדבריו, "קחו לדוגמא את התקנות החדשות ביחס לשכר הבכירים. התקנות חלות על כל החברות הציבוריות, אבל בחברות הקטנות בכלל אין בעיה של שכר בכירים, אז למה להכריח אותם להשקיע משאבים במקום שבו לא קיימת בעיה? מדובר בעלות עצומה לחברות, ותועלת שולית לשוק ההון ולמשק הישראלי. פנינו למשרד המשפטים בבקשה לבחון את יישום שכר הבכירים רק כלפי החברות הגדולות, וכולי תקווה שנוכל להתקדם איתם לקראת מציאת פתרון מוסכם בסוגיה."

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שוק ההון בישראל הרוס לגזרים
  אמיר 12/11/2012 15:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יש פה גוף זר אחד שעובד עם נכס ענק פלוס חוזים ועושה כבשלו.השוק פה גמור,אין עניין,מוסדיים רקובים מחכים לסוף שנה,זרים כמעט ולא פה למעט בזק כיל וקצת תקשורת. המצב רע מאד,מכונות מסחר כאן ואם לא הן המחזורים 100 ביום בלחץ.בושה וחרפה שהגברת השמנה לבנון לא עושה שום דבר על מנת לתקן את המצב.
  סגור
 • 1.
  הרגולציה הרסה את שוק ההון הישראלי - די נמאס!
  בן 12/11/2012 14:57
  הגב לתגובה זו
  3 0
  תעבדו על לבטל את המהלכים ההרסניים, ברובם, שהובלתם. תעבדו על לתפוס מעילות ושאר מעשים פליליים. די פרוייקטי הרגולציה המגלומניים.
  סגור