התנפלות: מרבית הגיוסים בקרנות המסורתיות היו לאפיק הקונצרני

הקרנות המסורתיות גייסו 1.28 מיליארד שקל בשבוע. ירידות בתל בונדים לא מנעו מהמשקיעים להסתער על קרנות אג"ח קונצרני שגייסו כ-660 מיליון שקל
 | 
שקלים, צילום: Getty images Israel
ירידות קלות במדדים המובילים בשבוע שעבר לא עצרו את הגיוסים בקרנות הנאמנות. הקרנות סיכמו שבוע חזק בו בלטו בעיקר האפיקים האג"חיים המקומיים, זאת בעוד האפיק המנייתי פדה וכך גם קרנות האג"ח חו"ל. בנוסף האפיק השקלי חזר לגייס.

תעשיית קרנות הנאמנות סיכמה שבוע עם גיוסים של כ-1.55 מיליארד שקל כ-80% מסכום זה גייסו הקרנות המסורתיות וכ-20% הקרנות הכספיות, כך, עפ"י אומדנים והערכות שבוצעו ע"י כלכלני מיטב. הקרנות המסורתיות שומרות על קצב גיוסים דומה ביחס לשבוע הקודם ומוסיפות לנכסיהן כ-1.28 מיליארד שקל בסיכום השבוע.

הנתון הבולט הוא שהמשקיעים מסתערים על קרנות קונצרני שמגייסות כ-660 מיליון שקל, יותר מ-50% מסך הגיוס בקרנות המסורתיות ועלייה של כ-20% בקצב הגיוסים הממוצע לעומת השבוע הקודם. מנגד, השבוע נרשמו ירידות של עד כ-0.25% במדדי התל-בונד השונים.

קרנות אג"ח כללי חוזרות לאופנה ומוסיפות לנכסיהן כ-210 מיליון שקל. כמו כן נרשמה עלייה חדה של כ-100% בקצב הגיוסים הממוצע לקרנות אג"ח מדינה שהוסיפו כ-460 מיליון שקל לנכסיהן. האפיק השקלי חוזר לגייס והקרנות הכספיות והשקליות רושמות גיוסים של כ-290 מיליון שקל, וזאת לאחר שאת חודש אוקטובר הן סיימו עם של כ-830 מיליון שקל.

הקרנות המנייתיות (ישראל, חו"ל וגמישות) פדו כ-15 מיליון שקל וברקע מדדי ת"א 25 ות"א 100 התממשו השבוע בכ-0.7% ובכ-1% בהתאמה. המשקיעים ממשיכים לממש גם קרנות אג"ח חו"ל שמאבדות כ-50 מיליון שקל, וזאת לעומת השבוע הקודם בו גייסו כ-10 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה