סמנכ"לית בבורסה: "אנו ניתן הקלות נוספות לחברות הדואליות בת"א"

חני שטרית-בך דיברה בכנס מימון תאגידי של DC פיינס וציינה כי בבורסה בוחנים גם מתן של הקלות מס למשקיעים. לדברי שטרית-בך בבורסה פועלים גם להביא את חברות הביומד לקדמת הבמה
 | 
הבורסה לניירות ערך
"יש בבורסה 31 חברות הייטק דואליות. יש להן הקלות רבות ואנחנו עומדים לעשות הקלות נוספות", כך אמרה היום חני שטרית-בך, סמנכ"לית בכירה בבורסה בכנס מימון תאגידי של DC פייננס. "בין האפשרויות שאנחנו בוחנים ישנן אפשרויות מגוונות כגון הקלות מס למשקיעים, אפשרות שהחברות ידווחו באנגלית ועוד".

בכדי לקדם את החברות הדואליות מציינת שטרית-בך כי "אנחנו מפתחים בשביל החברות האלו מדדים כדי שהן יקבלו פוקוס מצד המוסדיים. ברגע שחברה נסחרת נמצאת במדדים, יש לה קהל שבוי שחייב להשקיע בחברות האלו".

עוד ציינה שטרית-בך כי, "מנוע הצמיחה של השוק הישראלי הוא חברות ההייטק. הבורסה נתפסת כמאוד אמינה וכיום נסחרות בה 138 חברות מתחום ההייטק, מתוכן כ-60 הינן חברות ביומד. סקטור הביומד מצריך הרבה זמן וידע ועל מנת להנזיל את הידע על זה לציבור פתחנו קורסים שבהם אנחנו עוברים על כל הדברים הטכניים שקשורים לעולם הזה. על ידי הגדלת צד הביקוש אנחנו מבקשים להביא את החברות האלו לקדמת הבמה".

שטרית-בך התייחסה בהרצאתה גם ליתרונות של החברות בבורסה להיסחר בישראל. "יש 120 חברות הייטק שמוכרות ב-10-50 מיליון דולר. אם הן רוצות לגדול הן חייבות לבצע גיוס ציבורי. כדי לעשות את הקפיצה ל-100 מיליון דולר החברות חייבות את שלב הביניים שהוא הבורסה בישראל. בבורסה בתל אביב עלויות ההנפקה הן נמוכות ביחס לארה"ב וגם העלות השנתית הנדרשת מהחברות היא נמוכה יותר"
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה