תפנית דרמטית בעלילה: יוסי מימן החליט להעביר את הבעלות באמפל לנושים

על פי מקורבים לעניין מימן מאשים את נציגי מחזיקי האג"ח בטירפוד הסדר החוב שהיקפו עומד על כ-900 מיליון שקל. אמפל נקלעה לחובות ענק לאחר שאספקת הגז המצרי על ידי EMG לישראל הופסקה
 |  (4)
יוסי מימן, צילום: Getty images Israel; בוצ'צ'ו
תפנית דרמטית בעלילה: יוסי מימן, בעל השליטה בחברת אמפל החליט להעביר את הבעלות על החברה, ובכך גם את חובותיה שמסתכמים בכ-900 מיליון שקל, לידי הנושים. יוסי מימן אמר לנציגויות האג"ח של אמפל: "החלטתי להעביר את אמפל לידי בעלי האג"ח".

החברה, שהשקעתה המרכזית (12.5%) הינה בחברת הגז המצרית EMG שהפסיקה לספק את הגז המצרי לישראל לאחר ההפיכה במצרים, מנסה כבר יותר משנה להגיע להסדר חוב מול מחזיקי האג"ח, אולם לטענת מקורבים למימן הניסיונות החוזרים והנישנים של חלק מהנושים לטרפד כל סדר שהוצע על ידי מימן הביא אותו להחלטה לוותר על החזקתו בחברה.

"התנהלות הנושים גרמה נזק של ממש לנושים ולחברה והאחריות על כך מוטלת במלואה עליהם", אמרו מקורבים להנהלת החברה ומוסיפים, "מיעוט קיצוני בקרב המחזיקים פועל בכל דרך על מנת לטרפד הסדר שיאפשר את החזר החוב למחזיקים, וכי לא ניתן להגיע להבנות שישרתו את טובת החברה והמחזיקים".

נזכיר כי אחת ההצעות שנדחתה על ידי הנושים כללה דחייה של החזר החובות, מה שהוביל את החברה לפנייה לבית המשפט לטיפול בהסדרי חוב (צ'פטר 11) בארה"ב במטרה להקפיא את ההליכים בחברה על מנת שניתן יהיה לשמור עליה כעסק חי. אז אמר מימן "הדרך הטובה ביותר להמשיך במו"מ עם הנושים היא תחת מטריית בית המשפט". מאמץ נוסף שנעשה מכיוונו של מימן היה הניסיון למכור את החזקותיו בחברת גדות מיכליות.תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מימן שימש פרונט לפרס בשותפות עם מובארכ. (ל"ת)
  נוביק 12/11/2012 14:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  נו באמת ? האגחים ואמפל מענינים למימן את התחת
  זיפו 11/11/2012 20:37
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אחרי שהוא ומנהלת הכספים, רוקנו את כספי החברה כל היתר מעניינים להם את התחת. מה יעשו הנושים עם חברה שיש לה חובות בסך 1 מיליארד שקל ?
  סגור
 • 2.
  דלק קבוצה
  אבי 11/11/2012 18:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם דלק us עם מאזן טוב וגם דלק לוגיסטיקה עם הנפקה מוצלחת שתסייעה ותוזיל עליות לדלק US - גם ליויתן 4 יוצא לדרך וגם הקידוח בליויתן 1 לעומק למטרת נפט בתוכננן עם אסדה חדשה - ועוד לא הזכרתי משקיע שותך שבדרך
  סגור
 • 1.
  גנב בן גנב הון ושילטון זו התוצאה
  אנונימי 11/11/2012 17:34
  הגב לתגובה זו
  3 1
  כל חוכמתו של הגנב יוסי מימן שהתחבר לשלטון וקיבל את העמלה ממכירת הגז לישראל , למה הממשלה צריכה מתווכים ?! על מנת לייצר טייקונים מי המתווך בין יוסי מימן לממשלה ? נערי פרס שמשרת אותנו עד עכשיו בתפקיד מיותר לחלוטין "נשיא"
  סגור