לחץ על IDB: שלמו את הריבית לאג"ח הקרוב ממקורות חיצוניים בלבד

בעלי האג"חשל אידיבי אחזקות: "נושאי המשרה הבכירים בה אינם מתנהלים כפי שהיה מצופה מנושאי משרה סבירי בתאגיד המצוי במצב כספי כה חמור". תגובת IDB: "המחזיקים יוצרים משבר מלאכותי ומפריעים למאמצים"
 |  (4)
נוחי דנקנר, צילום: בוצ'אצ'ו
המלחמה על החזר החוב של בעלי האג"ח בחברת {אידיבי אחזקות} ממשיכה. הנאמנים וחברי הנציגות של המחזיקים שלחו מכתב לחברה בו הם דורשים כי התשלום הבא בסך 65 מיליון שקל לבעלי סדרה ד' יועבר ממקורות חיצוניים ולא מתוך קופת אידיבי.

על פי הסכם קודם שנועד להבטיח את התשלום לבעלי אג"ח ב', הועברו 35 מיליון שקלים ממקורות חיצוניים לחשבון נאמנות של המחזיקים. אלו טוענים כי מאז לא חל כל שינוי בדפוסי הפעולה של ההנהלה. "החברה לא הבטיחה הזרמה של סכום אשר ישמש לפירעון התחייבויות אחרות לנושיה הפיננסיים. למרבה הצער, החברה ונושאי המשרה הבכירים בה אינם מתנהלים כפי שהיה מצופה מנושאי משרה סבירים בתאגיד המצוי במצב כספי כה חמור", ומוסיפים, "חלק אף העדיפו להקדיש את זמנם ומרצם דווקא לטובת פעולות שנועדו להבטיח הזרמת מזומנים לחברת האם של החברה - גנדן הולדינגס".

לאור מצבה הפיננסי של החברה, אומרים המחזיקים כי איננו "יכולים להסכים לביצוע תשלום לנושה פיננסי מתוך יתרת הנכסים הנזילים של החברה" ודורשים התחייבות להזרמת הון חיצוני תוך 7 ימים אחרת וינקטו בכל הצעדים העומדים לרשותם על מנת להגן על זכויות מחזיקי אגרות החוב, כפי שעשו בעבר". לטענתם, הדרך היחידה שהחברה תוכל להציג תוכנית לעמידה בהתחייבויות הפיננסיות שלה היא על ידי העברת סכום כסף לגנדן על ידי אדווארדו אלשטיין.

תגובות

מחברת אידיבי נמסר כי "בכוונת החברה לבצע תשלום של 65 מיליון השקלים, המהווה ריבית לאג"ח ד', במועדו, זאת על אף שאיפתם הבלתי מוסברת של הנאמנים והנציגות להפריע ללא הצדקה לביצוע התשלום. התנהלות הנאמנים והנציגות בעניין זה בלתי מובנת, לנוכח העובדה שיצירת משבר מלאכותי עלולה להרתיע משקיעים, ומפריעה למאמצי גיוס ההון של החברה ובעלי השליטה בה. בקופת אי.די.בי אחזקות מצויות כעת יתרות מזומנים המאפשרות לה לעמוד בתשלום חובותיה לפרק זמן של עד יוני 2013. גם יתרות אלה הושגו לא במקרה, אלא בהנפקה שבוצעה השנה. האינטרס המובהק של כל הצדדים, בוודאי של מחזיקי האג"ח והחברה, הוא לשלב ידיים ולשתף פעולה למען מטרה משותפת זו ולא לנקוט בפעולות חד צדדיות".

גורם בכיר בחברה שמקורב להנהלת אידיבי אמר בתגובה כי "בניגוד מוחלט לנאמר במכתב, מצבה של קבוצת אי.די.בי השתפר מהותית, וממשיך להשתפר בתקופה האחרונה. הדבר בא לידי ביטוי גם בערכי השוק של ניירות הערך של חברות הקבוצה. שיפור זה אינו מקרי. הוא נובע מפעולות הדירקטוריונים וההנהלה בתקופה האחרונה, שהניבו תוצאות חיוביות בביצועי החברות בקבוצה, וכן מהצלחתם של בעלי השליטה בגיוס הון והתחייבותם – בה הם עומדים - להזרים הון במסגרת הנפקת זכויות לחברה. תמוה שמכתב מסוג זה משוגר דווקא היום, בבוקר שבו מתבצעת הנפקת הזכויות שמבטיחה הזרמת מקורות כספיים חיצוניים לחברה".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  ובמועד התשלום לג וה אז ד ידרשו לא לשלם הרי ד רוב החוב (ל"ת)
  רק שלא יהיה גול עצמי 11/11/2012 15:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 3.
  כל בעלי השליטה צריכים להחזיר חלק מהדיבדנדים
  josy 11/11/2012 14:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חוץ מדנקנר יש בעלי שליטה נוספים שנהנו ממאות מליונים של דיבדנדים. שלא יחשבו שאם הם יתעלמו ישכחו אותם. קבלת הלוואות מהציבור בשיטת מצליח הסתיימה. חובות צריך להחזיר.
  סגור
 • 2.
  שיפרקו הכל (ל"ת)
  אני רוצה שולחן מתקפל 11/11/2012 14:22
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • 1.
  יאלה שבו בשקט תנו לבן אדם לשלם (ל"ת)
  מחזיק גם ד גם ג גם ה 11/11/2012 14:20
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור