אורביט טסה 25%: עסקה עם פוטנציאל ל-150 מיליון דולר ב-5 שנים

חברת אורביט תספק מערכות תקשורת למיזם לווינות מהגדולים בעולם. החברה תספק מאות מערכות תקשורת הכוללות 2,500 אנטנות ושירותי תמיכה
 | 
לווין בחלל, צילום: Getty images Israel
חברת אורביט -0.9% אורביט 1,101 -0.9% אורביט בסיס:1,111 פתיחה:1,111 גבוה:1,111 נמוך:1,062 תמורה:64,988 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: עולה ליגה ומדווחת הבוקר על עסקת ענק. אורביט העוסקת בייצור ושיווק מוצרי אלקטרוניקה לתחומי התקשורת והתעופה חתמה על הסכם אסטרטגי גדול שבמסגרתו תספק מערכות תקשורת למיזם לווינות מהגדולים בעולם. פוטנציאל השוק של המערכות מוערך בכ-150 מיליון דולר על פני חמש שנים. בתגובה, מניית החברה פתחה את המסחר בזינוק של 25%.

חברת אורביט המנוהלת על ידי עופר גרינברגר נבחרה כספק של מערכות תקשורת בתחום התדר Ka band, תחום אשר נחשב כמנוע צמיחה משמעותי בתעשיית הלווינות. הפתרונות של אורביט יסופקו עבור מיזם לוויני מוביל אשר ייאפשר תקשורת לווינית בפס רחב בקצבים גבוהים.

כחלק מן ההסכם עתידה אורביט לספק מאות מערכות תקשורת הכוללות 2,500 אנטנות. כמו כן, תספק החברה שירות ותמיכה לשנים הקרובות עבור המיזם אשר צפוי לכלול שיגורם של 12 לווינים בשנים 2013-2014 בלבד. אורביט גברה על חברות מתחרות הפועלות בתחום והוכיחה כי המערכות שלה איתנות יותר מהמתחרות.

כחלק מן הפרוייקט קיבלה החברה הזמנה מיידית בהיקף של 4 מיליון שקל לטובת התנעת הפרוייקט. כעת, תשמש החברה כספק הציוד והשירות עבור האינטגרטורים הגדולים בתחום שיעבדו מול מיזם התקשורת.

לדברי עופר גרינברגר, מנכ"ל אורביט: "אנו גאים על כך שאורביט נבחרה לספק מערכות תקשורת עבור פרויקט ייחודי ובסדר גודל עולמי, וזאת לאחר שיכולותיה הטכנולוגיות נבחנו לעומק במשך חודשים רבים. אנו רואים בזכייה זו תעודת כבוד וכן הוכחה שיש לנו טכנולוגיה ייחודית כפי שבאה לידי ביטוי בפלטפורמות ה OrBand ן ה OrSat אשר נבחנו במסגרת ההסכם".

לדבריו, "מדובר בהסכם אסטרטגי בעל פוטנציאל גדול הן בהיקפו הכספי והן במשמעויות האסטרטגיות המיידיות וארוכות הטווח. פרויקט זה מוערך על ידי מיזם הלוויינים העולמי בעשרות מיליוני דולרים בשנה מהיום בו נתחיל לספק מערכות תקשורת והיקפו הכולל עשוי אף להגיע, על פי הערכת המיזם, לכדי כ-150 מיליון דולר בחמש השנים הקרובות".

אורביט נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 61 מיליון שקל, זאת לאחר צניחה של כ-40% מתחילת השנה. במחצית הראשונה של השנה רשמה החברה הכנסות של 20.4 מיליון דולר. החברה הציגה הפסד של 1.1 מיליון דולר. נראה שהעסקה הנוכחית עשויה להעלות את היקפי הפעילות של החברה בצורה משמעותית.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה