משבר בארקיע בעקבות פיטורים עתידיים וקיצוצי שכר; טיסה עוכבה

בעקבות תוכנית התייעלות עוקבה ב-45 דק' טיסת ארקיע שהייתה אמורה לצאת משדה דב לאילת ב-12:30
 |  (4)
ארקיע
לאחר שנכשלו ניסיונות עובדי ארקיע, המחזיקים בבעלות של 30% בחברה, לפתור את המשבר ולהגיע להסכמות עם יו"ר ארקיע אבי נקש בנוגע לפיטורי עובדים וקיצוצי שכר שמבקשת ההנהלה לבצע, ערכה היום (ה') מועצת עובדי ארקיע אסיפה בהשתתפות למעלה מ250 עובדים, לתכנון המשך צעדיהם.

במסגרת אסיפת העובדים הסבירו יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי ויו"ר ועד העובדים, יגאל כהן על המצב הקיים בחברה אל מול ההנהלה וכי ההנהלה מסרבת למנות "ח מוסכם לבדוק מצבה הכלכלי האמיתי של החברה אלא מתעקשת למנות רו"ח מטעמה. בסיום אסיפת העובדים, הצביעו העובדים פה אחד על המשך נקיטת צעדים ארגוניים חריפים במסגרת מאבקם בהנהלה.

האסיפה התקיימה בתום תקופת הצינון של 14 יום מאז שהכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בחברה, ושכתוצאה ממנה, עוקבה ב-45 דק' טיסת ארקיע שהייתה אמורה לצאת משדה דב לאילת ב-12:30. הנוסעים המעוכבים קיבלו התנצלות והסבר מצד העובדים והעובדים לגבי תוכנית התייעלות שאישרה ההנהלה לפני כשבועיים שבמסגרתה יבוצעו הפיטורים וקיצוצי השכר.

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי: "הגעתי לאסיפת עובדי ארקיע וגיליתי ציבור עובדים מאוחד ונחוש לשמור על מקור פרנסתו. עובדי ארקיע מתנהלים במשבר הנוכחי באחריות ובמסירות ראויה לשבח הן בכובעם כעובדים והן בכובעם כבעלים".

יו"ר מועצת עובדי ארקיע, יגאל כהן מסר: "כבר כמה שבועות שאנחנו מנהלים מגעים אינטנסיביים עם בעלי השליטה בארקיע כדי להגיע להבנות. עשינו כל מאמץ ואפילו הצענו לנקש תוכנית התייעלות וצמיחה חדשה שגובשה על ידינו. העובדים הסכימו לבוא לקראת החברה בצעדים מרחיקי לכת ואולם כל פעם, גילינו שאין לנקש רצון אמיתי לפתור את המשבר ולהוביל את ארקיע לצמיחה והתייעלות אמיתית. נעשה הכל על מנת שלא לפגוע בציבור הנוסעים ואולם מבחינתנו כל האמצעים כשרים. אנו נלחמים על הבית".
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  נקש, לך תמכור ג'ינסים
  אחד העפ 09/11/2012 10:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לבעל השליטה אין מושג בתעופה. הוא חשב שתעופה זה כמו למכור ג'ונסים. צא מהחברה ותעביר אותה לעובדים. הם לא באו לעשות סיבוב ולקחת את הכסף. הם צריכים לפרנס משפחות ולשלם חשבונות.
  סגור
 • 3.
  החמדנות של בעלי הבית נמאסה !!!!! (ל"ת)
  שיהיה להם בהצלחה 08/11/2012 18:38
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  טיסה במחיר מופקע ועדיין מפסידים !! איזי ג'ט !!
  shemeshdan 08/11/2012 18:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ארקיע וישראייר גוזלים את הציבור בחסות המדינה (מונופולים) מחיר כרטיס טיסה הלוך וחזור סביב 750 ש"ח בממוצע שזה 195$ במחיר כזה טסים באיזי ג'ט ללונדון וחזרה במטוס סילון ולר במטוס פרופלור של ארקיע. לחסל את ארקיע וישראייר המפסידות ולפתוח בתחרות חופשית. כרטיס הלוך ושוב לאילת צריך לעלות כפול ממחיר אוטובוס ולא יותר היינו 200 ש"ח הלוך חזור או 50 $ יותר מזה זה גניבה.
  סגור
 • 1.
  עובד חברה
  עובד חברה 08/11/2012 18:10
  הגב לתגובה זו
  1 1
  יוסי סרי לוועד רק איתו ננצח
  סגור