נחתם הסכם: העובדים ברשויות המקומיות יקבלו תוספת שכר של 6.25%

בד בבד, למעלה מ- 20 אלף סייעות בגנים וסייעות בביה"ס לחינוך מיוחד יקבלו תוספת שכר נוספת מעבר להסכם הכולל, בגובה של 10%
 | 
שטרות דולר, צילום: Getty images Israel
החל מהשבוע הבא כ- 100 אלף עובדים ברשויות המקומיות יקבלו תוספות שכר. כך על פי הסכם שנחתם בין המרכז השלטון המקומי להסתדרות החדשה. במסגרת ההסכם, אשר נכנס לתוקפו החל מהחודש הנוכחי, בשכר אוקטובר 2012, יקבלו עובדים חדשים אשר התקדמו לתפקיד ניהולי תוספת של עד 10%.

יש להדגיש כי כלל העובדים ברשויות המקומיות יקבלו תוספת של 6.25%. תוספת זו הינה תוספת השכר שנקבעה בשנה שעברה בהסכם הכללי במגזר הציבורי בין ההסתדרות לאוצר בשיעור 7.25%, כאשר 1% מתוכה מוקדש לגמולים שונים כגון גמול השתלמות. בד בבד, למעלה מ- 20 אלף סייעות בגנים וסייעות בביה"ס לחינוך מיוחד יקבלו תוספת שכר נוספת מעבר להסכם הכולל, בגובה של 10%.

בהסתדרות מדגישים כי מאז שנת 1999 לא נהנו עובדי הרשויות המקומיות מתוספות שכר ייחודיות גם אם קיבלו קידום. יתר על כן, מקבלי השלמת הכנסה ששכרם נמוך משכר המינימום החדש, אשר עלה בחודש אוקטובר האחרון ל- 4,300 שקלים, יקבלו תוספת לשכרם כך ששכר הבסיס שלהם יעלה מעבר לשכר המינימום החדש. כתוצאה מכך ייהנו העובדים מהתוספות שלא "ייבלעו" בעתיד בהשלמת הכנסה.

יו"ר הסתדרות המעו"ף, ארנון בר דוד אומר היום: "מדובר ביום חג לעובדי הרשויות המקומיות. זהו הסכם פורץ דרך והמתקן את העיוותים שנוצרו בהסכם 99'. אני רואה ביישומו של הסכם זה כדאגה אמיתית לעובדים החלשים ברשויות המהווה בשורה עבורם ועבור כלל העובדים ברשויות המקומיות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה