בזק יורדת 2%; "גם ב-2013 נראה המשך פגיעה בשורת ההכנסות והרווח"

חברת התקשורת שדיווחה על ירידה של 14% בהכנסות ושל 38% ברווח הנקי זוכה להתייחסות מחיים ישראל ממריל לינץ', אורי ליכט מ-IBI , רמי רוזן מהראל פיננסים, אילנית שרף מפסגות ועוד...
 |  (5)
אבי גבאי
חברת בזק -0.39% בזק 411.5 -0.39% בזק בסיס:413.1 פתיחה:410.6 גבוה:412.9 נמוך:408 תמורה:16,083,018 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פירסמה אתמול (ד') לאחר המסחר בת"א דוחות חלשים ומנייתה יורדת היום תוך שהיא מובילה את המחזורים בבורסה. החברה דיווחה על ירידה של 14% בהכנסות שהסתכמו בכ-2.5 מיליארד שקל וצניחה של 36% ברווח. עיקר הפגיעה בתוצאות החברה נבעה מהירידה החדה שנרשמה ברווחיות פעילות הסלולר בה מחזיקה ענקית התקשורת הישראלית באמצעות החברה הבת פלאפון שאיבדה כ-20 אלף מנויים ברבעון השלישי ודיווחה על ירידה בהכנסה החודשית הממוצעת למנוי וכן כתוצאה מירידה ברווחיות ממכירות נחושת ונדל"ן בתחום הקווי. האנליסטים המסקרים את החברה מנתחים היום את הדוחות הכספיים ויוצאים עם מסקנות מעניינות.

חיים ישראל ממריל לינץ' נותן המלצת 'קנייה' לבזק ואומר כי המניה צפויה לזנק ב-30% "הרבעון השלישי היה עין הסערה כאשר בו באה לידי ביטוי באופן מלא התחרות בשוק, הרבעון השלישי יתאפיין בשירת הברבור של המפעילים החדשים בשוק התקשורת הישראלי וכי הרבעון הראשון של 2013 כבר יסמן את היציאה מהתחתית" ישראל מתרשם מכך שגם בעין הסערה הצליחה בזק לרשות על המזומן החופשי של 24%.

אורי ליכט, מנהל מחלקת המחקר של בית ההשקעות IBI אמר בתגובה לדוחות בזק: "דוח כספי חלש - הרווח הנקי עמד על 342 מיליון שקל - הנמוך ביותר שזכור לנו בעידן החדש של בזק. תהליכי התייעלות בקווי נעצרו כשמול רבעון רבעון קודם נרשם אפילו גידול של 22 מיליון שח בהוצאות התפעול. הכנסות הקבוצה ירדו ב 3.9% וה-EBITDA עמדה על 1.03 מיליארד שקל בלבד. התזרים היה טוב ועמד על 754 מיליון שקל".

ליכט מוסיף, "אנו שותפים לדעה כי הליכה לבחירות מוקדמות ופרישתו של השר כחלון הם בשורה חיובית לבזק בשל הדחייה שמהלך זה יוביל בכל רפורמה בענף התקשורת. עם זאת אנו מתקשים להסביר את העובדה ששוויה של בזק גבוה משוויים של סלקום, פרטנר והוט ביחד גם במונחי וגם במונחי EV. אנן מתקשים גם להסביר כיצד ההכנסות בפלאפון ובמפ"א הן כמעט זהות אך EBITDA של המפ"א גבוהה ביותר מ 70% מה EBITDA של פלאפון. אנו נשארים בהמלצת ניטראלי את מחיר היעד אנו משאירים על 5 שקל למניה.

גיל דטנר, לאומי שוקי הון כתב "אנו מצפים לפרשנות שלילית של המשקיעים לתוצאות. הגברת התחרות מחד, והמגבלה הרגולטורית שמונעת מבזק להגיב מאידך, ניכרים היטב בתוצאות הפעילות. עם זאת, אנו מאמינים כי תשומת הלב של המשקיעים תעבור מהר מאוד לנושא היותר רלוונטי כיום - האופן שבו מתפתח השוק הסיטונאי (בתחום הקווי)". האנליסט הוסיף כי התוצאות של בזק היו קצת מעל לציפיות של לאומי שוקי הון בשורת המכירות, אך מתחת לצפי ב-EBITDA וברווח הנקי.

בהתייחסו לתוצאות של פלאפון אומר האנליסט "התרשמנו לטובה מהעובדה שהחברה איבדה רק 20 אלף מנויים ברבעון. נזכיר כי זה היה הרבעון הראשון המלא שכלל את השפעת כניסת הוט מובייל וגולן". על הפעילות הקווית של החברה הוא אומר "המגמה בטלפוניה הקווית ממשיכה להיות שלילית בשל התחרות הקשה מצד הוט. החברה איבדה 36 אלף מנויים קוויים ברבעון, בהשוואה לגיוס חיובי של 7 אלף מנויים ברבעון המקביל וירידה של 33 אלף מנויים ברבעון השני של השנה".

רמי רוזן, מנהל מחלקת מחקר ואנליסט טכנולוגיה וטלקום בהראל פיננסים : "ההכנסות והרווחיות המשיכו לרדת, וזאת בדיוק המגמה אשר צפויה לתוך 2013. התוצאות לרבעון אומנם נמוכות מקונצנזוס האנליסטים אך בהתחשב בתחרות הגוברת בסלולר ובהתחממות השוק הקווי הן עדיין נחשבות בגדר הסביר".

"להערכתנו גם ב-2013 נראה המשך פגיעה הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווחיות, אשר תמותן בזכות ביטול ההפרדה המבנית. אנחנו חוזרים על המלצת ומחיר יעד של 4.7 שקל. בזק היא החברה הדומיננטית ביותר בשוק התקשורת הישראלי והיא החברה המועדפת על ידינו כחשיפה לענף התקשורת."

אילנית שרף, אנליסטית פסגות אמרה, "דוחות חלשים, אך בהתאם לצפי". על הירידה בסך 4 שקל ב-ARPU של פלאפון שהיתה לפי הציפיות אמרה האנליסטית, "אנו מעריכים כי בנטרול הכנסות מאירוח (המחולקים על בסיס לקוחות קטן יותר), הירידה ב- ARPU חדה הרבה יותר".

שרף מוסיפה, "בעקבות פרישת כחלון העברנו את המלצתנו לבחינה מחודשת. עם זאת, השינויים המבניים בתחום התקשורת והחרפת התחרות נותנים אותותיהם בדוחות החברה ואינם מותירים מקום לאופטימיות. אנו מעריכים כי מגמות אלו ימשכו בעתיד גם אם ידחו חלק מהרפורמות על רקע הקדמת הבחירות. על כן אנו חוזרים על המלצת מכירה ומחיר יעד 3.8 שקל.

סבינה פודבל, אנליסטית לידר שוקי הון , "על רקע השינויים הצפויים בתחום הקווי וסימני השאלה הרבים בנוגע לעיתוי הקמת השוק הסיטונאי, התנאים המסחריים שלו והכי חשוב עיתוי והיקף ביטול ההפרדה המבנית בבזק, אנו בדעה כי התוצאות העסקיות הנוכחיות של הקבוצה אינן מייצגות ואנו חוששים כי נראה פגיעה נוספת ברבעונים הקרובים. אומנם ביטול ההפרדה המבנית עשוי להשפיע בחיוב על הקבוצה, אולם הדרך לביטול המלא של ההפרדה יכולה להיות עוד ארוכה ועד שזה יקרה בזק עלולה לספוג פגיעה לא מבוטלת בתוצאות. אנו ממשיכים להמליץ על בזק בתשואת שוק, במחיר יעד של כ-4.5 שקל.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  איבוד 2 אחוז זה לא "נפילה", זו "ירידה" רגילה.
  רפולי 08/11/2012 12:19
  הגב לתגובה זו
  4 1
  ישנם הבדלים ברמות ירידות: ירידה,נפילה,צלילה והתרסקות. כל דרגה מסמלת 10 ירידה ! נא לדייק. אל תאבדו פרופורציות בבקשה.
  סגור
 • 4.
  קניה ועוד איך, החברה מסתכלת קדימה עם ה FIBER
  שי 08/11/2012 11:58
  הגב לתגובה זו
  4 1
  משאירה אבק לכולן
  סגור
 • 3.
  מה הלחץ והתמיהה ?
  ג'ק 08/11/2012 11:55
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סוף סוף הפסיקו לעשוק ולסחוט את הלקוחות בשיטות המאפיה הסיציליאנית .כולנו חייבים אלפי תודות לשר משה כחלון ויכולים רק להצטער שלא נמצאו שרים כמוהו שיעשו סדר בטירוף של המחירים בתחומים אחרים . תשתיות החשמל והמים . התמ"ת והחקלאות במחירי המזון ומה לא ?
  סגור
 • 2.
  קישקושיאדה
  אדיר 08/11/2012 11:48
  הגב לתגובה זו
  4 2
  אחרי הכל היא עדיין רווחית אל תשכחו שהיא הרבה למטה ביחס לשיא
  סגור
 • 1.
  אולי תשאלו את המעופניקים והם יגידו לכם מה היעד ;) (ל"ת)
  הרב מחפוד 08/11/2012 11:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור